ایده هایی برای بازاریابی بیمه

ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
5
(1)

ایده هایی برای بازاریابی بیمه

نکات تبلیغاتی و روشهای بازاریابی برای نمایندگان بیمه

داوطلب شوید

 فرصت‌های زیادی برای رشد کسب‌وکار شما وجود دارد. می توانید روابط عمومی خود را از طریق فعالیت های داوطلبانه بالا ببرید ، با رهبران جامعه محلی و صاحبان مشاغل ملاقات کنید. یک فعالیت داوطلبانه غیر انتفاعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید زیرا، هرچه اشتیاق بیشتری داشته باشید ، منفعت بیشتری نیز برد.

وارد تلفن همراه مشتریان شوید

وارد تلفن همراه مشتریان شوید- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
وارد تلفن همراه مشتریان شوید

مشتریان را تشویق کنید تا در صورت داشتن مطالبه یا سوال ، شماره تلفن آژانس بیمه شما را در تلفن همراه خود وارد کنند و با شما تماس بگیرند. آنها در هر جایی که می‌روند اطلاعات تماس شما را با خود خواهند داشت! اگر کسی از آنها در مورد بیمه سوال کند ، مراجعه به اطلاعات و شماره تماس شما راحت تر خواهد بود. ارجاع باید یکی از مهمترین استراتژی های بازاریابی بیمه شما باشد.

وب سایتی بسازید که بتوانید از آن استفاده کنید

با استفاده از فناوری موجود امروز ، هر نماینده بیمه باید وب سایتی داشته باشد تا حرفه ای به نظر برسد و به او اجازه دهد به راحتی محتوای خود را منتشر و ویرایش کند. اگر یک موقعیت اضطراری به وجود بیاید و لازم باشد که برای مشتری خود پیامی ارسال کنید ، آیا باید منتظر یک برنامه نویس باشید تا درخواست شما را برآورده کند؟

پیشتازان اینترنتی

ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه

من می دانم که کاربران اینترنتی گاهی باعث ناامیدی شما می شوند، زیرا اطلاعاتی که می دهند می تواند نادرست باشد، مردم همیشه از گفتگو با شما هیجان زده نیستند و همیشه رقابت وجود دارد. در عین حال پیدا کردن یک منبع معتبر از افراد که در بازار شما که هم اکنون به بیمه نیاز دارند، دشوار است. متاسفانه ، یک شرکت ارائه دهنده اطلاعات بیمه ای با بهترین مشتریان احتمالی برای هر نماینده وجود ندارد، چون این اطلاعات بسته به بازار شما متفاوت است. من توصیه می کنم قبل از وابستگی فقط به یک ارائه دهنده اطلاعات بیمه ای ، از چندین ارائه دهنده پیشتاز کمک بگیرید تا بازدهی و برگشت سرمایه (ROI) شما افزایش یابد.

مراجعه بیشتر

دلایل عمده ای که باعث می شود نمایندگان بیمه به اندازه کافی به مشتریان بالقوه مراجعه نکنند:

  1. آنها درباره مشتریان سوال نمی پرسند
  2. با مشتری ارتباط برقرار نمی کنند
  3. مشتریان را لایق مشاوره نمی دانند

این سه مشکل را حل کنید تا موقعیت های فروش بیمه مانند باران از آسمان برایتان ببارد.

بهینه سازی موتور جستجو

برای حضور در Google شما به یک وب سایت بهینه سازی شده (سئو شده) نیاز دارید، اما برای رسیدن به رتبه اول در گوگل زمان بیشتری لازم است. Google  و Bing به کلیت فعالیت های آنلاین آژانس شما نگاه می کنند و شما را بر اساس لیست های تجاری ، تعداد بازدیده از سایت ، محتوا ، پیوندهای ورودی ، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر رتبه بندی می کنند. بیشتر نمایندگان بیمه، کار با سئو بیمه بلد نیستند، بنابراین من به شما توصیه می کنم که یا نحوه کار با سئوی بیمه را بیاموزید و چند ساعت در هفته برای انجام این کار وقت اختصاص دهید یا شرکتی را استخدام کنید که در سئو برای نمایندگان بیمه تخصص دارد.

یک ضبط کننده صدا (Voice Recorder) در اتومبیل خود داشته باشید

یک ضبط کننده صدا در اتومبیل خود داشته باشید- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
یک ضبط کننده صدا در اتومبیل خود داشته باشید

هنگام رانندگی و مشاهده یک وسیله نقلیه تجاری ، برخی از اطلاعات مربوط به وسیله نقلیه و شماره تلفن را ضبط کنید. بعداً می توانید با مالک تماس بگیرید و توضیح دهید که وسیله نقلیه را از کجا دیده اید و دوست دارید فرصتی برای پیشنهاد بیمه آنها در تمدید بعدی داشته باشید.

از ویدئوهای آموزشی بیمه برای فروش استفاده کنید

فیلم های تهیه شده برای فروش محصول عالی هستند، زیرا شما یک بار آن را تهیه کرده اید و می تواند با آن یک میلیون بار بیمه بفروشد!

توضیحات فروش خود را در مورد هر محصولی که می فروشید ضبط کنید ، آن را در وب سایت خود منتشر کنید و پیوند را برای مشتریان بالقوه ارسال کنید. و اگر خودتان نمی خواهید این کار را انجام دهید از شرکت های متخصص تولید و میکس ویدئو کمک بگیرید و ظرف مدت چند ساعت ساعت فروش با فیلم را شروع کنید.

رویدادهای شبکه محلی

اتاق های بازرگانی و سازمان های حرفه ای دائماً رویدادهای شبکه های ارتباطی را میزبانی می کنند و در صورت ثبت نام در خبرنامه های ایمیلی آنها، توجه آنها را از دست نخواهید داد. تا آنجا که ممکن است ارتباط برقرار کنید و کسانی را که می توانند با ارجاع مشتریان به بازاریابی بیمه شما کمک کنند پیگیری کنید. رویدادهای شبکه های ارتباطی همیشه با فروشندگان همراه هستند ، بنابراین بر این تمرکز کنید که چگونه می توانید متفاوت باشید ، به کسانی که ملاقات می کنید کمک کرده و از این کار لذت ببرید.

کارت های ویزتی که خالی هستند و هیچ اطلاعاتی در آنها درج نشده را به همراه داشته باشید

آیا شما تا به حال با یک تماس حرفه ای واقعاً عالی روبرو شده اید و آنها کارت ویزیتی ندارند که به شما بدهند؟ مطمئناً می توانید کارت ویزیت خود را به آنها بدهید، اما در این صورت به آنها وابسته هستید تا با شما تماس بگیرند. کارتهای ویزیت خالی را به همراه داشته باشید و هنگامی که با شخصی بدون کارت، ملاقات کردید یک قلم و یکی از کارت های خالی خود را بیرون بیاورید و چیزی مانند این بگویید: “اوه ، نگران نباش شماره تلفن شما چیست؟ “. آنها هرگز تو را فراموش نخواهند کرد.

خبرنامه های ایمیلی

خبرنامه های ایمیلی- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
خبرنامه های ایمیلی

اگر می خواهید وفاداری مشتریان را به دست آورید، مراجعات و تعداد مشاوره های خود را افزایش دهید. یک خبرنامه ایمیل برای مشتریان خود ارسال کنید. این یک ابزار خارق العاده است. فقط به یاد داشته باشید که افراد از قبل ایمیل های زیادی دریافت می کنند و نمی خواهند شما وقت آنها را تلف کنید، مگر اینکه حرف ارزشمندی برای گفتن داشته باشید. اگر نمی توانید این کار را به خوبی انجام دهید ، برای تهیه خبرنامه هایی با ظاهر حرفه ای و پیگیری نتایج خود ، از یک سرویس بازاریابی ایمیل برای نمایندگان بیمه استفاده کنید.

ایجاد ارتباط رو در رو

این آسان نیست، اما ممکن است یکی از ارزانترین و موثرترین استراتژی های بازاریابی بیمه باشد. برای موفقیت در بازاریابی بیمه رو در رو، تمام گفتگوها را در مورد چگونگی کمک به مشتری (جهت معرفی و ارتقا،، نه فقط بیمه) معطوف کنید. مانند یک سازمان عام‌المنفعه و غیر انتفاعی که فقط برای کمک به دیگران عمل کرده و سازماندهی شده است. یک متن مکالمه که لزوماً هیچ ربطی به فروش بیمه ندارد آماده کنید. احترام بگذارید و بدون دخالت یا مواجه شدن به عنوان یک فروشنده معمولی، احساسات خود را بروز دهید. تاریخ های تماس را تهیه کرده و قبل از مراجعه با تصمیم گیرندگان قرارها را چک کنید. تعجب خواهید کرد که چه تعداد بیمه بیمه نامه نصیبتان خواهد شد.

اسپانسر مالی یک نمایشگاه اتومبیل شوید

این یک ایده بازاریابی خوب برای هر نماینده ای است ، اما ایده ای خارق العاده برای نمایندگان علاقه مند و صاحب دانش در مورد اتومبیل ها است. مانند بسیاری از توصیه هایی که بر شمردیم ، ایجاد روابط با مشتریان موثرترین اصل در استراتژی بازاریابی بیمه ای شما است و این یک روش خارق العاده برای انجام این کار خواهد بود.

هر روز با مخاطبین در تماس باشید

هر روز با مخاطبین در تماس باشید- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
هر روز با مخاطبین در تماس باشید

برای تقویت روابط و تقویت مراجعه بدون داشتن ظاهری مانند فروشنده ، با مخاطبین حرفه ای خود تماس بگیرید و تا آنجا که ممکن است از آنها سوال کنید. روابط قوی در جامعه شاید قدرتمندترین ابزار بازاریابی باشد که یک نماینده می تواند داشته باشد. می توانید چیزهایی را بپرسید که از قبل می دانید! با گذشت زمان روابط توسعه می یابد و آنها برای شما ارجاع به مشتریان دیگر را به ارمغان می آورند.

در دبیرستان ها صحبت کنید

تدریس و برگزاری یک کلاس مختصر در مورد بیمه می تواند فرصتی عالی برای دانش آموزان در کلاس “مهارت های زندگی” باشد. اگر با شخصی در مدرسه ارتباط شخصی داشته باشید، مطمئناً به شما کمک خواهد کرد.

وب سایت های بررسی مصرف کننده

وب سایت هایی مانند Yelp.com و MerchantCircle به شما امکان می دهند نمایه ای درباره آژانس خود تنظیم کنید که در آن افراد بتوانند نظرات خود را بنویسند. خریداران بیمه با استفاده از این سایت ها تصمیم می گیرند با چه کسی تماس بگیرند یا با شما تجارت کنند یا نکنند. همچنین ممکن است استفاده از خدمات مدیریت اعتبار برای نمایندگان بیمه را در نظر بگیرید که می تواند نظرات 5 ستاره زیادی را برای آژانس شما ایجاد کند.

اداره آتش نشانی یا پلیس را حمایت مالی کنید

چه کسی بیش از ادارات آتش نشانی و پلیس به معنای “محافظت از جامعه” را تداعی می کند؟ ماموران آتش نشانی و افسران پلیس نیز در جامعه محلی شما دارای شبکه های اجتماعی بسیار گسترده ای هستند. راهی برای تبلیغات در این شبکه ها پیدا کنید و با اولین پاسخ دهندگان محلی خود دوستی محکم برقرار کنید.

تبلیغات فیس بوکی

تبلیغات فیس بوکی- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
تبلیغات فیس بوکی

تا به حال به گزارش های خبری فیس بوک خود توجه کرده اید و فکر کرده اید که آیا می توانند برای آژانس شما چه منافعی داشته باشند؟ اگر به درستی انجام شود ، پاسخ مثبت است. شما می توانید برای بخشی از یک روزنامه یا تبلیغات رادیویی در بازار هدف خود در مقابل هزاران نفر قرار بگیرید. اگر به Facebook Ads علاقه مند هستید اما از نحوه شروع کار مطمئن نیستید ، این سرویس تبلیغات آنلاین را فقط برای نمایندگان بیمه بررسی کنید.

از مشتریان خود فیلمبرداری کنید

از مشتریان خود فیلمبرداری کنید- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
از مشتریان خود فیلمبرداری کنید

هیچ کس بهتر از یکی از مشتریان شما نمی تواند مزایای تجارت با آژانس شما را به مشتری ارائه دهد. من مطمئن هستم که آژانس شما یک یا دو مشتری دارد که جزو مشتریان خاص آژانس شما هستند ، از آنها چند سوال بپرسید و با موبایل خود فیلم از آنها فیلم بگیرید. از مشتری که جلوی دیوار ایستاده است ، فیلم نگیرد، بلکه کل محیط کارتان را زمینه فیلم خود قرار دهید. ظاهری خودمانی و بی ریا حتی اگر کیفیت فیلم تان کمی پایین باشد، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

اعانه برای نقل‌ قول

پیشنهاد کنید که به ازای هر سهمیه ای که دریافت می کنید ، مبلغ مشخصی را به یک موسسه خیریه اهدا کنید. به موسسات خیریه محلی کمک مالی کنید و نقل قول های خود را از افرادی دریافت کنید که فعالانه با این موسسه خیریه درگیر هستند. آنها را وادار کنید تا آن را به صفحه فیس بوک خود ارسال کنند و اجازه دهید تمام بازاریابی را برای شما انجام دهند.

مراجعه به صفحه دوستان

صفحه ای در وب سایت خود ایجاد کنید که به افراد امکان می دهد دوستان خود را به نمایندگی شما ارجاع دهند. هیچ کس قصد بازدید از وب سایت شما و استفاده از این ویژگی را به تنهایی ندارد ، شما باید از آنها بخواهید تا از آن استفاده کنند و باید به آنها یادآوری کنید. می توانید بلافاصله پس از کمک به آنها در مورد هر موضوعی بیمه ای از آنها قدردانی کنید و به آنها ایمیل تشکر ارسال نمایید. و هر چند وقت یک بار لینکی را به حساب های شبکه های اجتماعی خود ارسال کنید. و اگر وب سایت شما به اندازه کافی حرفه ای نیست که بتوانید چنین چیزی را از طریق وبسایت تان ایجاد کنید ، وقت آن است که یک وب سایت جدید بسازید.

Google Alerts

Google Alerts- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه

Google Alerts یک سرویس رایگان از شرکت Google است که هر زمان که وب سایت جدیدی را با اطلاعاتی که به آن علاقه دارید پیدا کند برای شما ایمیل ارسال می کند. می توانید آن را تنظیم کنید تا در هر زمان کسی از نمایندگی شما نام برد به شما اطلاع دهد تا مطمئن شوید که در مورد همه اخبار بیمه محلی و شبکه های تجاری در جریان قرار می گیرید.

ساختن صفحه Whitepaper در وبسایت

Whitepaper در واقع فقط یک اصطلاح فانتزی برای یک گزارش اطلاعاتی است. می توانید آن را به PDF تبدیل کرده و یا در وب سایت خود قرار دهید تا منجر به جلب توجه شود یا به صورت رایگان آن را برای دیگران بفرستید. این کار را ساده انجام دهید و مواردی را که برای یک خریدار بیمه بسیار مرتبط است در آن بگنجانید. مثلا : 10 اشتباه متداول بیمه ای که خانواده ها در هنگام خرید بیمه عمر مرتکب می شوند و ارائه راه حل برای جلوگیری از اشتباهات مجدد.

نامه مشتری

اگر کسی نامه ای نوشت ، ایمیل ارسال کرد یا نظر مثبتی درباره شما فرستاد ، آن را چاپ کرده و در مکانی قابل مشاهده به نمایش بگذارید. خریداران برای راهنمایی به دیگران مراجعه می کنند. خواندن بسیاری از نامه های دیگران در مورد دانش ، مراقبت و حفاظتی که از شما دریافت کرده اند ، برداشت آنها از تجارت شما را بهبود می بخشد.

از رویدادهای محلی عکس بگیرید

تصور می کنم شما در حال رفتن به مناسبت در محل زندگی خود هستید تا با افراد بیشتری ملاقات کرده و ارتباطات محلی کسب کنید. شروع به گرفتن عکس از وقایع و ارسال آنها به وب سایت و یا حساب های رسانه های اجتماعی خود کنید. این می تواند افراد زیادی را برای ارتباط با شما در شبکه های اجتماعی یا بازدید از وب سایت شما جذب کند. همچنین برای ایجاد ارتباط با جامعه محلی بسیار عالی است.

به انجمن مدرسه بپیوندید

به انجمن مدرسه بپیوندید- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
به انجمن مدرسه بپیوندید

هیئت مدیره مدرسه راهی فوق العاده برای ملاقات با بسیاری از خانواده ها و صاحبان مشاغل محلی در جامعه است. حضور در هیئت مدیره مدرسه امکان دسترسی آسان والدین و جوانان تبدیل به فرصت های بازاریابی برای شما می کند.

نظرسنجی از مشتری

نظرسنجی از مشتریان در مورد کیفیت خدمات شما دارای مزایای بازاریابی است. می توانید فرصت های پیشرفت را شناسایی کرده و به مشتریان نشان دهید که مهم هستند. همچنین ، وقتی مشتری ها به شما امتیاز مثبت می دهند ، ارزش نمایندگی شما را در ذهن خود و شما تقویت می کنند.

یک متخصص ارجاع تربیت کنید

مسئولیت مراجعه به مشتری را به یکی از کارمندان خود اختصاص دهید. این بخش مهمی از تجارت است که نمی توان آن را نادیده گرفت و بهترین راه برای انجام آن واگذار کردن آن به شخصی دیگر است. موارد ارجاع شده را ردیابی کنید و در ازای آن کمیسیون اضافی بپردازید. این امر باعث می شود شخص دیگری در آژانس (به غیر از شما) بر اهمیت دریافت ارجاع از مشتریان تأکید کند.

کارتهای تخفیف مشتری

کارتهای تخفیف مشتری- ایده هایی برای بازاریابی بیمه و نمایندگان بیمه
کارتهای تخفیف مشتری

با مشاغل محلی دیگر همکاری کنید تا کارت تخفیف برای خدمات یکدیگر ایجاد کنید. هر یک از اعضا می تواند به مشتریان خود کارت تخفیف بدهد که به وسیله آن از تمام مشاغل مرتبط تخفیف بگیرد. شما نمی توانید قیمت بیمه کسی را تغییر دهید اما می توانید یک هدیه رایگان با قیمت ویژه ارائه دهید یا ممکن است فقط پروژه را سازماندهی کنید و از سایر مشاغل تخفیف بگیرید.

مهمانی تقدیر از مشتری

با دعوت از بهترین بیمه شدگان خود به یک شام خوب، آنها را از اهمیتی که برایشان قائل هستید، آگاه کنید. از این فرصت برای بازاریابی محصولات جدید مالی، تشویق مراجعات و تقویت روابط استفاده کنید. از بزرگترین ارائه دهندگان حق بیمه خود و افرادی که بیشترین کمک را به بازاریابی بیمه ای شما می کنند دعوت کنید.

استفاده از قدرت نفوذ LinkedIn

من عوامل زیادی را نمی شناسم که از LinkedIn به خوبی برای فروش یا بازاریابی استفاده کنند اما این می تواند منبع خوبی برای ساخت شبکه شما باشد. در اینجا یک نکته برای نمایندگان بیمه وجود دارد: ارزش LinkedIn به برقراری ارتباط با افرادی که قبلاً می شناختید نیست، بلکه ارزشش در ارتباط با افرادی است بعدا خواهید شناخت.

منبع :

insurancesplash.com

ترجمه و اقتباس

حسین شکرگزار

غیاث الدین مشایی

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *