10 اصل برای تولید خلاقانه ویدئو

10 اصل برای تولید خلاقانه ویدئو
5
(1)

10 اصل برای تولید خلاقانه ویدئو

در حال بارگذاری پخش کننده...

چگونه اولین ویدئوی خود را تولید کنیم

لینک دانلود محصول

مقدمه

در هر دقیقه حدود 500 ساعت ویدئو در یوتیوب آپلود می‌شود. این آمار بسیار زیاد و بالایی است! اجازه دهید آنها را به‌صورت سطحی بررسی کنیم، همه آنها خوب نیستند. برخی از لحاظ محتوای نمایشی بسیار خشن و غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسند. برخی فاقد هرگونه تمرکز و روایت واضح هستند یا مانند پروژه‌های بیهوده، پوچ به نظر می‌رسند. به‌عبارت‌دیگر، برخی ویدئوها کار می‌کنند و برخی دیگر نه.

به‌عنوان یک بازاریاب، قطعاً می‌خواهید مطمئن شوید که ویدئوهای اجتماعی شما برایتان کار می‌کنند. اگر این را می‌خواهید، ابتدا باید به این سؤال جواب دهید که چگونه می‌توانید کمک کنید ویدئوهایتان بالاتر از پارازیت یا نویز دیده و شنیده شوند و در چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی امروزی برجسته شوند؟

نکاتی برای ساخت ویدئوهای خلاقانه

در طول سال‌ها، یوتیوب سازندگان برتر خود و نحوه تعامل آنها با مخاطبان خود را در این پلتفرم، تجزیه‌وتحلیل کرده است. آنها ده اصل اساسی را که زیربنای یک استراتژی ویدئویی خلاقانه موفق است، شناسایی کرده‌اند. درحالی‌که مجبور نیستید همه اصول را در همه ویدئوهای خود اعمال کنید، هر چه تعداد بیشتری از آنها را بتوانید در محتوای خود پیاده کنید، احتمال اینکه ویدئوهای شما دیده‌شده و به اشتراک گذاشته شوند، بیشتر خواهد شد.

فهرست مطالب:

فهرست مطالب

ده اصل خلاقانه‌ای که باید در تولید ویدئوهای مؤثر رعایت شوند، چیست؟

1 داشتن قابلیت اشتراک گذاری

آیا می‌خواهید مردم ویدئوی شما را به اشتراک بگذارند؟ موضوع یا قالبی را بیابید که بیننده را وادار کند ویدئوی شما را به اشتراک بگذارد. هرچه محتوای شما جذاب‌تر باشد، احتمال اشتراک‌گذاری آن توسط افراد بیشتر می‌شود. این باعث افزایش دسترسی به محتوای شما می‌شود و به شما کمک می‌کند تا دنبال‌کنندگان بیشتری پیدا کنید.

2 – در دسترس بودن

در دسترس بودن
در دسترس بودن

آیا ویدئوهای شما به‌عنوان یک محتوای مستقل معنی خاصی دارند؟ محتوای ویدئویی خود را در قالبی عرضه کنید که بتوان آن را مستقل از سایر ویدئوهای دیگر درک کرد. اگر بیننده یکی از ویدئوهای یوتیوب شما را پیدا کند، آیا می‌تواند بدون تماشای همه ویدئوهای دیگر در کانال شما، معنای خاص آن را درک کند؟ در دسترس ‌بودن به این معنی است که ویدئوهای شما به‌تنهایی معنا داشته باشند. این بدان معناست که می‌توانید از ویدئوهای جداگانه برای پرکردن فیدهای مختلف استفاده کنید و این باعث افزایش مخاطبان شما می‌شود.

3 – محاوره‌ای بودن

آیا با مخاطبان خود صحبت می‌کنید یا فقط در حال حرف‌زدن هستید؟ مطمئن شوید که در ویدئوی شما عنصری برای صحبت مستقیم با مخاطب وجود دارد. این باید به شما کمک کند به جامعه هدف خود متصل شوید و با طرف‌داران خود پیوند برقرار کنید. علاوه بر صحبت مستقیم با مخاطبان، آنها را به بخشی از گفتگو تبدیل کنید. این موضوع افراد را تشویق می‌کند تا با ویدئو و موضوع آن درگیر شوند.

4 داشتن ثبات

باید سعی کنید به یک برنامه منظم پایبند باشید
باید سعی کنید به یک برنامه منظم پایبند باشید

آیا فرمت و برنامه ویدئویی ثابتی دارید؟ ثبات می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد. باید سعی کنید به یک برنامه منظم پایبند باشید. هدف، استفاده از یک فرمت ویدئویی مشابه در سراسر پلتفرم ارتباطی است. “روی برند تجاری” خود متمرکز بمانید و در تمام ویدئوهای خود یک شخصیت ثابت را پیش چشم مخاطبان خود به تصویر بکشید.

5 قابل بازیافت و پایا بودن

اگر ویدئویی موفق عمل کرد، طبیعتاً نوع و فرمت آن را بیشتر دوست خواهید داشت. هنگامی که یک فرمت ویدئویی موفق پیدا کردید، احتمالاً می‌خواهید بیشتر، ویدئوهایی شبیه به آن را در قالب‌های مختلف و در بخش‌های مختلف وب ایجاد کنید. مهم پیداکردن قالب و نوع محتوایی است که بیشتر موردتوجه مخاطبان شما قرار می‌گیرد.

6 به‌راحتی قابل پیدا کردن باشد

به‌راحتی قابل پیدا کردن باشد
به‌راحتی قابل پیدا کردن باشد

آیا مردم محتوای شما را پیدا خواهند کرد؟ شما می‌خواهید یافتن ویدئوهایتان را تاحدامکان برای مردم آسان کنید، به‌خصوص در مکان یا پلتفرمی که بیشترین اهمیت را برای شما دارد. اطمینان حاصل کنید که عناوین و تایتل‌هایی که انتخاب می‌کنید صحیح و جذاب هستند و ابر داده یا متادیتای شما به‌وضوح مشخص می‌کند که محتوای شما در مورد چیست. همچنین، به‌خاطر داشته باشید تا کشف کنید که مردم بیشتر به دنبال چه چیزی هستند و انواع ویدئوهایی را تولید کنید که مردم احتمالاً بیشتر آن را دوست دارند.

برای اینکه محتوایتان راحت‌تر توسط کاربران پیدا شود، باید ویدئوهای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. هر چه بهتر ویدئوها را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، شانس بیشتری برای کشف و مشاهده آنها توسط کاربران خواهید داشت. پس از موتور جستجوی گوگل، یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ (از لحاظ جستجوی ویدئو) در جهان است! پس آن را از قلم نیندازید.

یک مثال عالی که می‌توان به آن نگاه کرد، وب سایت اتومبیل بریتانیا، Carwow است.

در اینجا چند نکته برای بهینه‌سازی ویدئوهای شما برای جستجو ذکر شده است:

چند نکته برای بهینه‌سازی ویدئوهای شما
چند نکته برای بهینه‌سازی ویدئوهای شما

عنوان:

پیش‌بینی کنید وقتی مردم می‌خواهند ویدئوی شما را پیدا کنند به دنبال چه کلماتی می‌گردند. سپس نام ویدئوی خود را بر اساس آنچه که افراد احتمالاً برای یافتن این نوع محتوا در YouTube تایپ می‌کنند، نام‌گذاری کنید. کلمات کلیدی مرتبط با ویدئو و برند خود نیز را در ادامه بگنجانید.

توضیحات:

یک توضیح پر از کلمات کلیدی از ویدئوی خود را در بخش توضیحات قرار دهید. مطمئن شوید که یک دعوت به اقدام (CTA) روشن و پیوندهایی به سایر ویدئوهای مفید، کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و منابع دیگری که در وب‌سایت خود دارید، قرار دهید.

برچسب‌ها یا تگ‌ها:

ویدئوی خود را با کلمات کلیدی مرتبط، تگ کنید. این ویدئوی شما را با ویدئوهای مشابه مرتبط می‌کند و این باعث می‌شود که دسترسی به آن افزایش یابد.

تصویر کوچک:

YouTube توصیه می‌کند از یک تصویر 1280 در 720 پیکسل استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که تصویر کوچک شما در همه اندازه‌های صفحه‌نمایش، عالی به نظر می‌رسد.

7 – مبتنی بر همکاری

آیا می‌توانید با سایر سازندگان ویدئو همکاری کنید؟ به‌عنوان‌مثال، ممکن است بخواهید وارد یک مشارکت پولی یا متقابل شوید. بسیاری از تولیدکنندگان محتوای دیجیتال با سایر سازندگان برای کمک به رشد کانال‌های خود همکاری می‌کنند. برای همکاری‌های موفق، مطمئن شوید که مخاطبان هدف مشابهی دارید. همچنین همکاری با دیگرانی که قبلاً به محصول شما علاقه نشان داده‌اند نیز مهم است.

8 تعاملی بودن

تعاملی بودن
تعاملی بودن

چگونه بینندگان می‌توانند با ویدئوی شما تعامل کرده و درگیر شوند؟ یوتیوب صرفاً یک رسانه پخش فیلم نیست. بلکه چیزی بیش از یک راه دیگر برای شما به‌منظور رساندن پیام خود به بیرون است. این در واقع یک پلت فرم تعاملی است. راهی بیابید که به مخاطب اجازه دهد با بازخورد، ایده‌های محتوا و محتوای تولیدشده توسط کاربر (UGC) در محتوای شما مشارکت کند و محتوای شما را شکل دهد. گوش‌دادن اجتماعی می‌تواند به شما کمک کند تا در تعامل با مخاطبان سرمایه‌گذاری کنید.

در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید مخاطبان خود را در محتوای خود مشارکت دهید. اگر مخاطبان شما ببینند که شنیده می‌شوند و محتوای شما بر اساس نظرات آنها شکل می‌گیرد، از آن قدردانی خواهند کرد و برای دریافت اطلاعات بیشتر باز خواهند گشت.

9 هدفمند بودن

ویدئوی شما برای کیست؟ ویدئوی شما باید برای جلب افراد خاصی هدفمند شود؛ بنابراین، به‌وضوح مخاطبی را که محتوای شما در تلاش است به آن دست یابد، تعریف کنید و سپس محتوای ویدئویی را مطابق با ترجیحات و نیازهای آنها تنظیم کنید. این احتمال وایرال شدن ویدئو از طریق آنها را افزایش می‌دهد.

شما می‌توانید با تعامل با مخاطبان خود در رسانه‌های اجتماعی، دیدن آنچه که آنها دوست دارند، چه چیزی را که دوست ندارند و درک آنچه که از کانال شما انتظار دارند، در مورد آنها اطلاعات کسب کنید. هرچه مخاطبان شما بیشتر باشد، درگیری و مشارکت بیشتری از جانب آنها را در محتوای خود خواهید دید.

10 معتبر بودن

آیا در پشت ویدئوی شما اشتیاق واقعی وجود دارد؟ محتوای شما باید معتبر باشد و اشتیاق شما را به موضوع نشان دهد. شما باید به چیزی که آپلود می‌کنید باور داشته باشید. در دوربین، از زبان بدن شما مشخص خواهد شد که آیا به موضوع خود علاقه دارید یا نه. اگر مخاطبان شما احساس کنند پیام شما معتبر و موثق است، بیشتر درگیر محتوای شما می‌شوند.

منبع:

digitalmarketinginstitute.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث‌الدین مشایی

علیرضا بصیر جعفری

10 اصل برای تولید خلاقانه ویدئو

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا دانلود کن

دانلود رایگان محصول

چگونه اولین ویدئوی خود را تولید کنیم

close-link