مهارت های ضروری زندگی و نحوه یادگیری آنها

مهارت های ضروری زندگی و نحوه یادگیری آنها
3.7
(3)

مهارت های ضروری زندگی و نحوه یادگیری آنها

مقدمه

“برای یادگیری مهارت های ضروری زندگی به دیگران تکیه نکنید. آنچه را که از زندگی می‌خواهید یاد بگیرید و به خود بیاموزید که چگونه آنها را باید به دست بیاورید.”

آماده نبودن و خامی

این همان احساسی است که می‌توانم بگویم در حال حاضر بر افکار من حاکم است.

ببینید: من در این مرحله از زندگی تقریباً به فارغ‌التحصیلی نزدیک شده‌ام و بیشتر چیزهایی را که طی سال‌ها در مدرسه و دانشگاه یاد گرفته‌ام را کاملاً بی‌فایده می‌دانم. در سه ماه گذشته من بیش از 20 هزار کلمه در پایان‌نامه خود نوشته‌ام تا استانداردهای لازم را برآورده کنم، 350 ساعت به طور رایگان برای آخرین دوره کارآموزی خود کار کرده‌ام و دیروز برای یک کلاس ضروری در مورد نحوه ساخت جدول در یک سند word دو ساعت رانندگی کردم.

به معنای واقعی کلمه این من را ناامید می‌کند.

افرادی که هدف خاصی در زندگی ندارند (از نظر من) به من می‌گویند که چگونه باید زندگی‌ام را اداره کنم. این باعث می‌شود از افرادی که وقت من را برای ارائه دستورالعمل پیشنهادی خودشان می‌گیرند یا ادعا می‌کنند که “تجربه” یا “سن”، آنها را عاقل‌تر کرده است، ناراحت باشم.

واقعیت جالب:

ممکن است برای مدت طولانی بنشینید، سنتان بالا برود و هیچ دانش مفیدی درباره زندگی یاد نگیرید. به جهنم، این خیلی رایج است.

بنابراین، من معتقدم که نادیده گرفتن همه کسانی که مهارت های ضروری زندگی موردنظر شما را ندارند، سیاست خوبی است. مردم استانداردهای فوق‌العاده پایینی در مورد توصیه‌هایی که این روزها می‌کنند، دارند. من حتی شما را تشویق می‌کنم که مراقب توصیه‌های من نیز باشید.

به این آمارها در مورد من توجه کنید:

 • اجتماعی: دوستان نزدیک = 2، میانگین ملاقات در هفته = 0.75
 • قرار ملاقات: با 9 نفر از دختران آشنا شدم، آخرین رابطه‌ام: شروع آگوست 2016
 • ثروت:پول در بانک = 650 یورو + 300 یورو پس‌انداز، دارایی/سرمایه‌گذاری: هیچ، با مادرم زندگی می‌کنم (وابسته مالی)
 • سلامت: 5 کیلوگرم، 8 درصد چربی بدن، قد 183 سانتی‌متر، میانگین تمرین در هفته = 2.6، میانگین انرژی = 5.9

من فقط می‌گویم که شما باید منابع و مؤاخذی که مردم درباره آنچه که می‌گویند را قبل از گوش دادن به آنها در نظر بگیرید. شنیدن هر چیزی ارزش وقت گذاشتن را ندارد.

ای‌کاش افراد بیشتری قبل از ارائه مشاوره در مورد موضوعات خاص، در مورد دستاوردهای خود فکر می‌کردند. یا حداقل بیان می‌کردند که ممکن است در مواردی که می‌گویند متخصص نباشند.

اگر شخصی چیزی که شما می‌خواهید را دارد، به او گوش دهید. اما اگر افرادی هستند که چیزی را که شما می‌خواهید ندارند، باید نادیده گرفته شوند.”

سیمون سوملای

به‌هرحال این چیز جدیدی نیست که بگوییم دوران مدرسه، دوران بدی بوده است. اما این که مشکل را ببینید و در مورد اینکه چطور همه چیز بر وفق مراد شما پیش نمی‌رود (انتخاب احمقانه) یک چیز است، و اینکه مسئولیت آن را بپذیرید و زندگی خود را فعالانه به سمتی بهتری هدایت کنید (انتخاب عالی) چیز دیگری است.

همیشه روی راه‌حل‌ها تمرکز کنید، هرگز به خودتان اجازه ندهید که روی مشکلات تمرکز کنید

چرا مهارت های ضروری زندگی را یاد بگیریم

چرا مهارت های ضروری زندگی را یاد بگیریم
چرا مهارت های ضروری زندگی را یاد بگیریم

من معتقدم در آینده شرایط سخت‌تر می‌شود.

به این معنی که با رشد سریع فناوری، افزایش جمعیت جهان و کاهش سوخت‌های فسیلی، وسایل زندگی (آب، پول، غذا، انرژی، امنیت و …) کمیاب‌تر می‌شوند و بسیاری از مشاغل، خودکار می‌شوند.

فریب افرادی را نخورید که می‌گویند فناوری باعث می‌شود مشاغل بیشتری فراهم گردد. بلکه فناوری جای افراد بیشتری را خواهد گرفت و فرصت های شغلی جدید عمدتاً منحصر به افراد بسیار ماهر خواهد شد.

تنها راه دفاع از خود (تا حدی) در برابر این تغییرات، یادگیری مهارت های ضروری زندگی است که به طور تصاعدی کیفیت زندگی شما را افزایش می‌دهد.

موضوع اصلی طبیعتاً امنیت اقتصادی است. در این زمینه اگر بتوانید کارهایی را انجام دهید که تکثیر و کپی برداری آن سخت است (چه با داشتن تخصص عمیق یا ترکیبی از مهارت های منحصر به فرد) شاید از رقبای خود پیشی بگیرید.

اجازه دهید دوباره بگویم: توانایی انجام کارهایی که هیچ کس دیگری نمی‌تواند انجام دهد (مهارت های ضروری زندگی)، شما را در اقتصاد آینده ضروری و غیر قابل جانشین می‌کند.

کال نیوپورت در جدیدترین کتاب خود به نام “کار عمیق” بیان می‌کند که:

افرادی که در اقتصاد آینده شکوفا خواهند شد، شامل این سه دسته هستند:

 1. کارگران متخصص در فن آوری های سطح بالا (افرادی که در کار با ماشین آلات مهارت دارند)
 2. سوپراستارها (صدک برتر هر صنعت. در این بازار “برنده صاحب همه چیز است”. به‌خصوص با در نظر گرفتن مهارت های دیجیتال که در آن شما مستقیماً با کل جهان رقابت می‌کنید)
 3. مالکان (افرادی که سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری دارند، ترجیحاً در استارت‌آپ‌هایی با فناوری سطح بالا که معمولاً ROI بی‌سابقه‌ای دارند)

روند دیگری که من پیش بینی کرده‌ام این است که طبقه متوسط ​​و کارگر (شغل‌های معمولی) به‌آرامی جایگاه خود را از دست می‌دهند. شرکت‌ها دیگر زحمت داشتن کارمندان را نمی‌خواهند و ترجیح می‌دهند به‌جای دادن حقوق کامل، همه چیز را به‌صورت دوره‌ای به فریلنسرها (به معنی کارمندان آزاد یا کارمُزدی) برون‌سپاری کنند.

شرکت‌ها دیگر زحمت داشتن کارمندان را نمی‌خواهند و ترجیح می‌دهند به‌جای دادن حقوق کامل، همه چیز را به‌صورت دوره‌ای به فریلنسرها (به معنی کارمندان آزاد یا کارمُزدی) برون‌سپاری کنند
شرکت‌ها دیگر زحمت داشتن کارمندان را نمی‌خواهند و ترجیح می‌دهند به‌جای دادن حقوق کامل، همه چیز را به‌صورت دوره‌ای به فریلنسرها (به معنی کارمندان آزاد یا کارمُزدی) برون‌سپاری کنند

جیمز آلتوچر، نویسنده کتاب “خودت را انتخاب کن” در یکی از پادکست هایش با تیم فریس بیان می‌کند که:

“طبقه متوسط ​​به‌آرامی اخراج می‌شوند یا از لحاظ سمت و مقام در مشاغل خود تنزل می‌یابند و این چیز وحشتناکی است.

این تصور که یک شرکت از زمانی که دبیرستان یا کالج را ترک می‌کنیم تا زمانی که بازنشسته می‌شویم “شرکت از ما مراقبت خواهد کرد” یا به‌عبارت‌دیگر ما را از گهواره به گور می‌برد، اشتباه است.

(صحبت در مورد شرکت‌هایی است که کار خود را برون سپاری می‌کنند) اگر به رشد و درآمد آنها نگاه کنید و آن را با رشد و درآمد شرکت‌های دیگر در بازار سهام مقایسه کنید، به‌هیچ‌وجه با هم قابل مقایسه نیستند. این شرکت‌ها در طول پنج سال گذشته رشد کرده‌اند و 300 تا 400 درصد افزایش درآمد داشته‌اند، زیرا این شرکت‌ها فقط منشی‌ها را برون‌سپاری نمی‌کنند.

این شرکت‌ها مانند شرکت‌های بزرگ حسابداری، شرکت‌های حقوقی، کسب‌وکارهایی هستند که وظایف سطح معاونت‌های مدیران کل را به آژانس‌های خارج از خود برون سپاری می‌کنند، زیرا دیگر نمی‌خواهند با کارمندان سر و کار داشته باشند، زیرا اگر اقتصاد دچار رکود شود یا با تغییر مقررات مواجه شود، ریسک، بسیار بالا خواهد بود.”

من معتقدم که این یک نگاه بدبینانه نیست، بلکه نوعی واقع‌گرایی برای آماده شدن بهتر برای آینده است و من به فوریت آن اعتقاد دارم.

این موضوعی است که من به‌طورکلی به آن فکر کرده‌ام، به‌خصوص رشد جمعیتی کنونی علاقه من را برای آماده شدن بهتر برای آینده باتوجه‌به “افزایش دمای کره زمین” بیشتر کرده است.

تیم فریس در پادکست دیگری با جو روگان بیان کرده است که:

“هرچه بیشتر به واقعیت رفتار مردم در موقعیت‌هایی که در آن منابع به‌ویژه آب کمیاب می‌شوند، نگاه می‌کنم، فکر نمی‌کنم که داشتن یک ذخیره 6 ماهه از غذای کنسرو شده چندان احمقانه باشد”

وی در ادامه بیان می‌کند که:

“مردم همان‌طور که شرایط اقتضا می‌کند، رفتار می‌کنند.”

اگر من روانشناسی انسان را به‌اندازه کافی خوب درک کرده باشم (که معتقدم کرده‌ام)، با این واقعیت موافقم. اساساً؛ وقتی فشار افزایش می‌یابد و منابع کمیاب می‌شوند، مردم عصبانی شده و به حالت “بقا به هر قیمتی” (survival) تغییر رفتار می‌دهند.

افراد بسیار باهوش و بسیار ثروتمندی وجود دارند که تا این حد پیش می‌روند که (به پناهگاه‌های زیرزمینی مقاوم در برابر بمب الکترومغناطیسی ” EMP” فکر کرده‌اند) برای این نوع وضعیت مالتوسی هم احتمالی قائل هستند. در چنین وضعیتی هرم جمعیتی به‌سادگی پابرجا نخواهد ماند.

به این ویدئو توجه کنید:

در حال بارگذاری پخش کننده...

شاید برخی از اینها حماقت‌های رسانه‌ای باشد که با سوگیری تأیید پشتیبانی می‌شود یا راه حل واقعی و اثبات شده‌ای وجود دارد که من از آن بی‌اطلاع هستم.

با وجود همه اینها توصیه زیر چیزی است که به اعتقاد من صرف نظر از اینکه در آینده چه خواهد شد، باید آن را رعایت کنید.

“مهارت های ضروری زندگی را یاد بگیرید”

چگونه مهارت های ضروری زندگی را یاد بگیریم؟

قبل از شروع باید بگویم: احتمالاً خسته‌کننده‌ترین بخش کل این مقاله تأکید بر اهمیت تمرین و تکرار است. منظور من از تمرین و تکرار این نیست که یک یا دو بار در هفته برای یادگیری مهارت های ضروری زندگی تلاش کنید، بلکه اگر در مورد بهبود هر مهارتی جدی هستید و می‌خواهید نتایج مثبت آن را ببینید، باید زمان خاصی را در یک دوره زمانی طولانی مدت به آن اختصاص دهید. مسیرهای عصبی و نورون های شما برای ساخته شدن به زمان نیاز دارند.

مهارت ها به‌آرامی تقویت شده و به‌سرعت کسل کننده می‌شوند

ایجاد اتصالات و مسیرهای عصبی جدید برای یادگیری مهارت های ضروری زندگی مانند علامت گذاری کردن راه در جنگلی است که بیش از حد رشد کرده است. باید به طور منظم آن را تمیز کنید و از آن عبور کنید. در غیر این صورت همه مسیرها دوباره محو می‌شوند و گیاهان مزاحم بیش از حد رشد می‌کنند.

مهارت ها و سایر فعالیت‌های پیچیده، زمانی که به طور فعال تمرین نشوند، از بین می‌روند.

ایجاد مسیرهای عصبی (به‌خاطر سپردن مطالب) به زمان نیاز دارند تا ساخته شوند. سیناپس ها با استفاده مکرر و گسترده در طول زمان قوی‌تر می‌شوند.

صحبت کافی است. بیایید به آنچه باید یاد بگیرید تا واقعاً در زندگی بهتر شوید، بپردازیم.

مهارت های ضروری زندگی شامل چیست

کدام مهارت های ضروری زندگی برای یادگیری مهم‌ترند؟

1 – هوش هیجانی

مهارت های ضروری زندگی شامل چیست
مهارت های ضروری زندگی شامل چیست

هوش هیجانی به توانایی درک، کنترل و ارزیابی احساسات اشاره دارد و شامل چند مهارت است که با هم ترکیب شده‌اند. احتمالاً در مورد “هوش عاطفی” و جملاتی مانند “EQ پیش‌بینی‌کننده موفقیت شغلی بهتری از IQ است” شنیده‌اید، درست است؟

چه چیزی را باید یاد بگیرید؟

هوش هیجانی یا EQ شامل:

1 – خود شناسی:

دانستن نقاط قوت و ضعف شخصیت خود برای تغییر به سمت شرایط بهینه. بسیاری از افراد شغل خود را بر اساس نقاط ضعف خود می‌سازند که باعث می‌شود بعداً از زندگی خود لذت نبرند. زندگی خود را بر پایه‌ای محکم از آنچه واقعاً هستید بسازید.

2 – خود تنظیمی:

کنترل احساسات و غرایز برای راه‌حل‌های بلندمدت بهتر. این مورد کاربردهای گسترده‌ای دارد مانند انتخاب غذا، مدیریت پول، هدایت انرژی جنسی، خودانگیختگی، عصبانیت، مجبور کردن خود به ادامه تلاش و کار در شرایط ناخوشایند …

3 – آگاهی اجتماعی

اساساً به معنای توانایی دیدن جهان از چشم دیگران است، اینکه طرف مقابل چه احساسی دارد و چه می‌گوید یا همان همدلی.

4 – تنظیم اجتماعی

این مورد به مهارت‌های اجتماعی کلی شما برمی‌گردد، اینکه چقدر در ایجاد احساس خوب و آرامش در دیگران و بیان خود به‌طوری‌که آنها شما را درک کنند، خوب هستید. این موارد شامل مهارت های ارتباطی، نوشتاری و کلامی شما می‌شود.

5 – قانون عمل متقابل

احتمالاً انتظار این یکی را نداشتید؟ شما باید پویایی موجود میان همکاری انسان‌ها و روانشناسی پشت آن را درک کنید.

چطور مهارت های ضروری زندگی را یاد بگیریم

1 – خود شناسی

نقاط قوت خود را از طریق خود تحلیلی، خواندن کتاب‌های مدیریت خود و 5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید و انجام تست‌های شخصیتی مانند MBTI و Big Five بیابید.

2 – مدیریت خود

 • ایجاد چند عادت سازنده را در برنامه روزمره خود بگنجانید کنید (خوب لباس پوشیدن، سالم غذا خوردن، مطالعه روزانه، ورزش منظم، پیگیری درآمد و هزینه‌ها، روتین های صبحگاهی و …)
 • یاد بگیرید چگونه احساسات خود را به طور موثر کنترل کنید. این می‌تواند به‌خودی‌خود موضوع یک مقاله جداگانه باشد، اما کاری که من انجام می‌دهم این است که یک برنامه ” اگر … آنگاه” (if then) را برای مقابله با رایج ترین احساسات منفی و مسدودکننده‌ای که حس می‌کنم، اجرا می‌نمایم.
 • سیستمی را بیابید که به شما امکان می‌دهد زندگی خود را برنامه ریزی کنید. زمانی که از مسیر خارج شدید خود را اصلاح کنید و در صورت دستیابی به اهدافتان دوباره هدفی جدید برای خود تعیین نمایید. برای شروع استفاده از ژورنال 5 دقیقه‌ای برای این امر به‌شدت توصیه می‌شود. (لینک فایل پی دی اف)
 • خواندن کتابهای: “کار را انجام دهید” نوشته استفان پرسفیلد، “آن یک چیز” نوشته گری کلر و “۷ عادت مردمان موثر” نوشته استیون کاوی

3 – آگاهی اجتماعی

آگاهی اجتماعی
آگاهی اجتماعی

آگاهی اجتماعی = تجربه اجتماعی (که به مرور زمان ایجاد می‌شود). این کار را با داشتن یک سرگرمی اجتماعی مانند ملاقات منظم (2 تا 3 بار در هفته) با دوستان، گپ زدن با غریبه‌ها به‌صورت آنلاین، شروع گفتگوهای کوچک بیشتر در همه جا انجام دهید. کلمات و زبان بدن آن شخص را تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید به احساس و منظور آنها فکر کنید.

4 – تنظیم اجتماعی

تنظیم اجتماعی = تجربه اجتماعی (که به مرور زمان ایجاد می‌شود). به همان روشی که آگاهی اجتماعی را تمرین می‌کنید این کار را نیز انجام دهید، اما این بار سعی کنید رفتار و احساسات طرف مقابل را به‌جایی که می‌خواهید هدایت کنید و بر او تأثیر بگذارید.

5 – قانون عمل متقابل

اساساً این مفهوم بدان معنی است که هیچ چیز واقعاً رایگان نیست و هیچ چیز واقعاً بدون قید و شرط نیست. یک کد اجتماعی نانوشته وجود دارد که باید در مورد دادن یا گرفتن لطف از آن آگاه باشید و عاقلانه است که این قوانین را رعایت کنید.

مطالب بیشتر  پیشنهادی برای یادگیری مهارت های ضروری زندگی – هوش هیجانی:

کتاب هوش هیچانی ، کتاب آیین دوست یابی نوشته دیل کارنگی، کتاب راهنمای مهارت‌های اجتماعی نوشته کریس مک‌لئود.

2 – مهارت های شغلی

بله یادگیری مهارت های شغلی نیز جزو مجموعه مهارت های ضروری است. اما منظور اصلی چیست؟ مهارت های مورد نیاز به‌منظور حمایت مالی از خود برای یک عمر. تقریباً برای همه افراد، این موضوع جز مهم‌ترین اولویت های شخصی است. اگر به‌اندازه کافی پول به دست نیاورید، زندگی شما بد پیش خواهد رفت.

پول به شما این امکان را می‌دهد که بسیاری از جنبه‌های منفی زندگی‌تان را حذف کنید تا روی چیزهایی تمرکز کنید که واقعاً به آن‌ها اهمیت می‌دهید و به بالای سلسله مراتب نیازهای مازلو برسید. دسترسی به درآمد بالا، برآورده ساختن طیف وسیعی از علایق متنوع را امکان‌پذیر می‌کند.

افرادی که از نظر مالی در وضعیت مناسبی قرار دارند، زمان باقی مانده لازم را برای دنبال کردن سایر علایق خود را دارند، اما زندگی خود را صرف فعالیت‌هایی می‌کنند که واقعاً آنها را معنادار می‌دانند.

فریب “اشتیاق خود یا آنچه که دوست دارید، انجام دهید” را نخورید. در عوض این توصیه شغلی را دنبال کنید:

موضوع ویدئو: توصیه بد برای مبتدیان “آنچه را که برایتان سرگرم کننده است انجام دهید”

در حال بارگذاری پخش کننده...

برای بهبود مهارت های ضروری زندگی چه چیزی را در این زمینه باید یاد بگیرید؟

1 – در یک صنعت متخصص شوید و مهارت‌های باارزش بالای اقتصادی را بیاموزید:

برای ایجاد درآمد، مهارتی را یاد بگیرید که تقاضای بالایی برای آن وجود دارد، یادگیری آن دشوار است و مطابق با نقاط قوت شماست. بدون راه‌حل‌های کوتاه مدت فوری. مهارتی را بیاموزید که بتوانید بعداً به یک تجارت تبدیل شود.

2 – فروش

همیشه این‌گونه نیست که شما به‌صرف داشتن دانش لازم برای کمک به مردم و تولید یک محصول، واقعاً در کسب و کار خود موفق خواهید شد. اگر ندانید که چگونه آن را به دیگران عرضه کنید و دیگران را در مورد ارزش آن متقاعد کنید، چیز زیادی به دست نخواهید آورد.  همین مورد درباره قرار ملاقات، خواستگاری، دوست‌یابی نیز صدق می‌کند. فروختن خودتان همیشه یکی از مؤلفه‌های کلیدی یک زندگی عالی است – چه بخواهید، چه نخواهید.

3 – هوش مالی

بدانید که چگونه باید پول خود را مدیریت کنید، هزینه‌ها را پیگیری کنید و زمانی که در نهایت شروع به کسب درآمد کردید، بتوانید آن را برای حفظ ارزش دارایی‌هایتان سرمایه‌گذاری کنید. بدانید که در کجا به بهترین نحو می‌توانید هزینه‌ها را تخصیص دهید و به طور خودکار و به شکل منظم پس‌انداز کنید.

4 – کارآفرینی و قانون

روش حسابداری اموال خود را بدانید، سیستم مالیاتی چگونه کار می‌کند، بیمه، کمک‌های اجتماعی و سیستم رفاه، … چطور؟ زندگی از یک رشته مدیریت‌کردن‌های کسل کننده تشکیل شده است. لازم نیست همه چیز را بدانید، اما وقتی پای پول به میان می‌آید، دانستن این چیزها به شما امکان می‌دهد بیشتر و بهتر از پول خود نگهداری کنید.

چطور مهارت های ضروری زندگی خود را افزایش دهیم

چگونه باید آن را یاد بگیرید؟

1 – تخصص و مهارت در صنعت

 • یک صنعت را برای بقیه عمر خود انتخاب کنید. هر چه مدت بیشتری برای انتخاب این مورد صبر کنید و شک داشته باشید، بیشتر طول می‌کشد تا تخصص عمیقی در آن حوزه ایجاد کنید که پیش نیاز یک حرفه خوب است. به طور فزاینده‌ای زمان بیشتری طول می‌کشد تا پیشرفت‌ها در هر زمینه‌ای اتفاق بیفتد زیرا حجم “دانش پایه” مورد نیاز برای دستیابی به آن مهارت به‌سرعت افزایش می‌یابد.
 • یک مهارت را انتخاب کنید که یادگیری آن دشوار است، تقاضا برایش زیاد است و در آن مزیتی طبیعی دارید (با دانستن نقاط قوت خود). فقط چیزی رو انتخاب کن و بهش بچسب. توصیه می‌کنم فقط به آگهی‌های شغلی در لینکدین و آگهی‌های شغلی در روزنامه محلی‌تان نگاه کنید. سپس فقط یکی را انتخاب کنید و آن را مهندسی معکوس کنید.
 • خواندن: کتاب “هیچکس نمی‌تواند شما را نادیده بگیرد” نوشته کال نیوپورت

به این ویدئو که توسط چارلی هوهن ارائه شده توجه کنید:

در حال بارگذاری پخش کننده...

2 فروش

 • یک شغل پاره وقت انتخاب کنید که در آن محصول/خدماتی که شما دوست دارید را می‌فروشند یا محصول خود را بفروشید (تجربه زندگی ارزشمند/ شغل نیمه وقت!)
 • خواندن: کتاب ماشین فروش نهایی اثر چت هولمز

3 – هوش مالی

 • مدیریت: با نگه داشتن یک فایل excel از درآمد و هزینه‌ها، پول خود را به‌صورت هفتگی مدیریت کنید، بیشتر آن را به سرمایه‌گذاری‌هایی اختصاص دهید که در طول زمان بازدهی مناسبی را برای شما به ارمغان می‌آورند. در اینجا یک فایل اکسل برای دانلود موجود است که من استفاده می‌کنم.
 • سرمایه‌گذاری: من متخصص سرمایه‌گذاری نیستم اما اجاره املاک (خانه‌ها، پارکینگ‌ها، اتاق‌های هتل، خوابگاه‌ها، کمپینگ)، اجاره اشیا (تجهیزات برق، تجهیزات صنعتی/کامیون‌های کوچک، آلات موسیقی، مبلمان) ، مشاغل خودکار (کارواش، خشک‌شویی، سالن‌های برنزه کردن، دستگاه‌های خودپرداز، دستگاه‌های فروش خودکار)، سیستم‌های محتوا (دوره‌های آموزشی، کتاب‌ها، محصولات و …)، تبلیغات (بیلبوردها)، نمونه کارها (سهام، اوراق قرضه، ETFهای پربازده) دارای پتانسیل خوبی به نظر می‌رسند. اما احمق نشوید: اگر فکر کنید می‌توانید از افرادی که برای امرار معاش سهام معامله می‌کنند پیشی بگیرید، قبل از اینکه پولتان را در بازار قمار کنید ابتدا خودتان را آموزش دهید.
 • ریاضیات سریع: بتوانید به‌سرعت درصدها را محاسبه کنید، جمع، تفریق، تقسیم و ضرب کنید. توصیه می‌کنم حتی محاسبات اولیه مانند جدول ضرب را مرور کنید و چند تمرین ساده ریاضی را به طور منظم انجام دهید.
 • خواندن: کتاب سرمایه‌گذار هوشمند نوشته بنجامین گراهام

3 روانشناسی

با درک ماهیت واقعی انسان‌ها و درک عمیق‌تر اینکه چرا شما یا دیگران انتخاب‌های خاصی (غیر منطقی) انجام می‌دهید، همیشه یک قدم جلوتر هستید. دیدن قفس طبیعت ما به معنای فرار نسبی از آن است. در اینجا عناصر مهمی وجود دارد که باید به آنها تسلط داشته باشید.

چه چیزی درباره مهارت های ضروری زندگی در این حوزه را باید یاد بگیرید؟

1 – زبان بدن

زبان بدن - مهارت های ضروری زندگی
زبان بدن

ایجاد احساس راحتی در مردم، احساس بهتری به خود بدهید، بدانید چه زمانی دختران جذب شما می‌شوند، بدانید چه زمانی مردم ناراحت می‌شوند، بدانید چگونه متوجه تنش شوید و …

2 – شرطی سازی، تعصبات و یادگیری

بدانید که تفکر شما چقدر خطاپذیر است و آن را برای جلوگیری از ارتکاب اشتباهات بیشتر آموزش دهید، درک کنید که چگونه انسان‌ها دانش، شرایط و محیط بهینه را برای حفظ و بقای خود به کار می‌گیرند.

3 – تفکر، حافظه و نگهداری

بدانید که چگونه می‌توانید حافظه خود را بهبود ببخشید و میزان نگهداری طولانی مدت چیزهایی که یاد می‌گیرید را افزایش دهید. توانایی یادگیری سریع چیزی است که افراد معمولی را از افراد بزرگ در آینده جدا می‌کند.

4 – انگیزه و احساس

بیاموزید که چرا انسان‌ها برخی از احساسات را تجربه می‌کنند و این احساسات چه کاربردهایی دارند. چگونه با افسردگی، خشم، ناامیدی و غم کنار بیایید و اجازه ندهید این موارد باعث شوند در زندگی به آن چیزی که می‌خواهید نرسید. بتوانید (به‌سرعت) از احساسات و موقعیت‌های منفی مانند مرگ یک عزیز و یا ضربه جسمی سنگین بیرون بیایید.

5 شخصیت

تفاوت بین مزاج و خلق و خو (ویژگی‌های ذاتی) و چیزهایی که از محیط اطراف بر شما تاثیر می‌گذارد را بدانید. بدانید که چه عواملی باعث شده شما (و دیگران) انتخاب‌های دقیق‌تری برای آینده داشته باشید. (مثلاً: به چه کسی اعتماد کنید و تحت چه شرایطی، کدام مسیر شغلی برای شما مناسب‌تر است، چه افرادی برای کدام وظایف مناسب‌تر هستند …)

6 – روانشناسی اجتماعی و گروهی

بدانید که چگونه مردم اساساً حیوانات اجتماعی هستند که به دنبال تعلق به یک گروه خاص هستند. چگونه آنها در گروه عمل می‌کنند و چگونه یک گروه را رهبری کرده و آموزش می‌دهند.

چطور مهارت های ضروری زندگی خود را تقویت کنیم

چگونه باید آن را یاد بگیرید؟

چطور مهارت های ضروری زندگی خود را تقویت کنیم
چطور مهارت های ضروری زندگی خود را تقویت کنیم

1 – یک کتاب درسی دانشگاهی در مورد روانشناسی استاندارد را (بیش از 1000 صفحه) تهیه کنید. آن را بخوانید، با فصل‌هایی که بیشترین شباهت را به نکات بالا دارند شروع کنید. انجام این کار واقعاً ارزش وقت گذاشتن را دارد و احتمالاً زندگی شما را برای همیشه تغییر خواهد داد.

2 – رایج ترین مغالطات و سوگیری‌های شناختی ای که انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند را در ویکی‌پدیا بررسی کنید. این یک منبع عالی است.

3 – یک برنامه “اگر … آنگاه”برای احساسات مزاحم منظمی که مانع رسیدن شما به آنچه می‌خواهید می‌شوند، تهیه کنید.

4 – یک نوار صوتی برای پاکسازی ذهن خود برای رسیدن به عظمت تهیه کنید و هر صبح و عصر به آن گوش کنید.

5 – کتاب‌های بیشتری را در مورد زیرمجموعه‌های مختلف روان‌شناسی مانند زبان بدن، یادگیری سریع‌تر، حفظ اطلاعات، نمایه‌سازی شخصیت و جامعه ‌شناسی و نحوه تأثیرگذاری مطالعه کنید.

4 – یادگیری بهینه

یادگیری بهینه به شما این امکان را می‌دهد تا استراتژی‌های جدیدی را برای افزایش کیفیت زندگی خود با حداکثر کارایی به کار بگیرید. اگرچه مغز در به‌خاطر سپردن یک الگوی جدید بسیار ناکارآمد است، اما قطعاً باید توانایی یادگیری خود را به حداکثر برسانید. این تنها مهارت از لیست مهارت های ضروری زندگی است که توصیه می‌کنم به‌جای بهینه سازی، آن را به حداکثر برسانید. این مهارت مانند یک هسته اصلی است که همه باید بر آن تسلط داشته باشند.

چه چیزی را باید یاد بگیرید؟

 • نحوه یادگیری بهینه مهارت‌های جدید
 • چطور یک کتاب یا مجموعه‌ای از اطلاعات را به طور بهینه بخوانیم، آن‌ها را خلاصه کنیم و در صورت نیاز، دانش ضروری نهفته در آن را به یاد بیاوریم.
 • چگونه تمرکز کنیم، کارهایمان را اولویت بندی کرده و عوامل حواس پرتی را حذف نماییم.

چگونه مهارت های ضروری زندگی خود را افزایش دهیم

چطور باید آن را یاد بگیرید؟

1 – مهارت آموزی

چندین منبع خوب در زمینه کسب مهارت مانند روش تیم فریس (9:40) و جاش کافمن وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

در حال بارگذاری پخش کننده...

اگر می‌خواهید ویدئو را با زیرنویس فارسی تماشا کنید به این لینک مراجعه نمایید.

2 – خواندن کتاب

 • شما به نوعی چارچوب برای جذب و فیلتر کردن اطلاعات کلیدی و تکرار ضروری‌ترین آنها به طور منظم نیاز دارید.
 • تدوین چارچوب برای یادگیری
 • تمرکز، اولویت بندی و حذف عوامل حواس پرتی. “کتاب کار عمیق” اثر کال نیوپورت و “آن یک چیز” اثر گری کلر را بخوانید.

نتیجه گیری

تفاوت بین شخصی که در حال حاضر هستید و افرادی که مورد تحسین شما قرار می‌گیرند، صرفاً در تعداد کتاب‌هایی است که آنها خوانده‌اند. نگران همه توصیه‌های کتاب‌ها و “فشار زمانی” که در این مقاله توضیح داده‌ام، نباشید. تا زمانی که ساله شوید، تقریباً تمام کتاب‌های روی کره زمین را خوانده‌اید، اگر در این مسیر ثابت قدم باشید (که فکر می‌کنم خواهید بود).

هیچ چیز بزرگ یا خاصی در مورد ارتقاء رتبه اجتماعی افراد وجود ندارد، تنها چیزی که لازم است این دو مورد هستند:

 1. تصویری دقیق‌تر از واقعیت
 2. شفافیت درباره آنچه باید انجام شود.

تنها چیزی که باقی می‌ماند عمل و اقدام است.

منبع:

basicgrowth.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث الدین مشایی

مهارت های ضروری زندگی و نحوه یادگیری آنها

لینک دانلود فایل PDF

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *