چگونه از راهنمای تعیین هدف 14 مرحله‌ای بیشترین بهره را ببرید

چگونه از راهنمای تعیین هدف 14 مرحله‌ای بیشترین بهره را ببرید
5
(2)

چگونه از راهنمای تعیین هدف 14 مرحله‌ای بیشترین بهره را ببرید

قبل از خواندن و استفاده کامل از مطالب این مقاله ابتدا باید فایل زیر را دانلود کنید.

تعیین اهداف 14 مرحله ای

دانلود

مقدمه

اکنون که راهنمای تعیین هدف 14 مرحله‌ای خود را دارید، وقت آن است که از آن به خوبی استفاده کنید. همین اقدام ساده برای تعیین اهداف برای خودتان، شما را در بین 10 درصد برتر افراد جامعه قرار می‌دهد. به این فکر کنید که اگر به تمام اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید دست پیدا کنید چه کارهایی می‌توانید انجام دهید.

راهنمای تعیین هدف 14 مرحله‌ای شامل تمام مراحلی است که برای تعیین اهداف و تلاش برای دستیابی به آنها نیاز دارید.

در این مقاله، من برخی از مهم‌ترین بخش‌های هدف‌گذاری را بیان کرده‌ام، تا بتوانید واقعاً از ارزش عظیم موجود در این راهنما استفاده کنید.

اهداف خود را بنویسید

اهداف خود را بنویسید
اهداف خود را بنویسید

برای استفاده حداکثری از راهنمای تعیین هدف 14 مرحله‌ای، ابتدا باید عادت کنید که اهداف خود را روی کاغذ بنویسید.

نوشتن اهداف به شما کمک می‌کند تا آنها را پیگیری کنید، اما اهمیت این مرحله بسیار فراتر از مواردی است که به حافظه شما مربوط می‌شود.

نوشتن فیزیکی اهدافتان بر روی یک تکه کاغذ، ضمیر ناخودآگاه شما را به‌گونه‌ای فعال می‌کند که نه‌تنها به شما کمک می‌کند اهداف خود را به‌خاطر بسپارید، بلکه به شما کمک می‌کند آنها را اولویت بندی کنید و اهمیت آنها را در ناخودآگاه خود برجسته نمایید.

درک این نکته مهم است که یادداشت برداری با لپ‌تاپ یا تلفن همراه همیشه این فواید را نخواهد داشت، بنابراین هنگام نوشتن اهداف خود از کاغذ و قلم استفاده کنید.

در تلاش برای رسیدن به تمام اهداف خود به یکباره اقدام نکنید

هنگامی که تمام اهداف خود را یادداشت کردید، لیست کامل اهدافتان، اغلب اوقات می‌تواند بسیار زیاد به نظر برسد. اگر سعی کنید همه این اهداف را به یکباره انجام دهید، شکست و دلسردی تمام چیزی است که احتمالاً به آن خواهید رسید.

به‌جای اینکه سعی کنید همه اهدافتان را به یکباره به انجام برسانید، مهم‌ترین هدف را از لیست خود انتخاب کنید، تاریخی را تعیین کنید که دوست دارید تا آن زمان به آن برسید و تمرکز کامل خود را بر روی آن هدف قرار دهید.

هنگامی که اولین هدف را در لیست خود کامل کردید، می‌توانید به هدف بعدی و سپس هدف بعد از آن بروید.

اهداف خود را طوری تجسم کنید که گویی از قبل به آنها دست یافته‌اید

اهداف خود را طوری تجسم کنید که گویی از قبل به آنها دست یافته‌اید
اهداف خود را طوری تجسم کنید که گویی از قبل به آنها دست یافته‌اید

تجسم اهداف می‌تواند یک انگیزه قوی برای دنبال کردن اهداف باشد و بهترین راه برای تجسم اهداف این است که آنها را طوری تجسم کنید که گویی قبلاً به‌دست‌آمده‌اند.

تجسم اهداف خود، به‌گونه‌ای که گویی آنها قبلاً به‌دست‌آمده‌اند به شما این امکان را می‌دهد که تصور کنید زندگی شما پس از دستیابی به اهدافتان چگونه خواهد بود.

اگر اهدافی را تعیین کرده‌اید که برای زندگی شما ارزشمند و معنادار هستند، این تمرین تجسم می‌تواند بسیار انگیزه دهنده و الهام بخش باشد.

هدف گذاری را به یک عادت تبدیل کنید

هدف گذاری (و هر چیزی که همراه با آن باشد، مانند نوشتن اهدافتان، تجسم اهدافتان، و تلاش برای دستیابی به آنها) چیزی است که شما باید آن را به یک عادت روزانه تبدیل کنید.

اگر بتوانید اهدافی را تعیین کنید و هر روز برای رسیدن به آنها تلاش کنید، در عرض چند ماه بیشتر از آنچه در طی سال‌ها به دست آورده‌اید، کسب خواهید نمود.

زمانی که بتوانید هدف‌گذاری را به یک عادت و بخشی طبیعی از برنامه روزانه خود تبدیل کنید، احتمالاً متوجه خواهید شد که رسیدن به حتی عالی‌ترین اهدافتان بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌کردید قابل دستیابی است.

این راهنمای 14 مرحله‌ای تعیین هدف تنها شروع سفر شما برای تعیین هدف است. این یکی از چندین منبع ارزشمند است که به شما کمک می‌کند در دستیابی به اهداف خود غیر قابل توقف شوید.

نتیجه گیری

تعین اهداف یا هدف گذاری می‌تواند زندگی شما را به‌سرعت و به طرز چشمگیری تغییر دهد و هیچ زمانی بهتر از همین الان برای اقدام وجود ندارد.

منبع:

 briantracy.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث‌الدین مشایی

چگونه از راهنمای تعیین هدف 14 مرحله‌ای بیشترین بهره را ببرید

لینک دانلود فایل PDF

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *