10 عادتی که شما را از موفقیت باز می دارد

10 عادتی که شما را از موفقیت باز می دارد
3.8
(4)

10 عادتی که شما را از موفقیت باز می دارد

مقدمه

مردم فکر می‌کنند موفقیت چیزی بیرونی است. آنها تصور می‌کنند افرادی که موفق هستند برای به‌دست‌آوردن پول بیشتر، سخت‌تر کار کرده‌اند، اما این تنها نیمی از داستان است.

نیمه دیگر این است که افراد موفق فقط ساعات طولانی را در دفتر کار نمی‌کنند. آنها از عادت‌هایی که موفقیت آنها را کاهش می‌دهد، اجتناب می‌کنند.

موفقیت بیرونی آنها ناشی از تقسیم کار سخت بیرونی و درونی است.

کار درونی مسئله سختی است، “آیا من هم عادات یک فرد موفق را دارم؟”

اگر می‌توانید تصور کنید که یک کارآفرین با درآمد هفت رقمی می‌تواند روز خود را دقیقاً مانند شما سپری کند، در مسیر موفقیت هستید. اگر نمی‌توانید، پس مشکل خود را پیدا کرده‌اید.

شما موفقیت را دوست دارید بدون اینکه تبدیل به فردی شوید که می‌تواند به آن سطح از موفقیت برسد.

افراد موفق به قول خود عمل می‌کنند، فست فود نمی‌خورند و قطعاً دیگران را به‌خاطر بدبختی‌های خود سرزنش نمی‌کنند.

برای رسیدن موفقیت باید این 10 عادت را کنار بگذارید

1 – دادن وعده‌های توخالی

دادن وعده‌های توخالی
دادن وعده‌های توخالی

شما نماینده کسب و کار خود یا شرکتی هستید که در آن کار می‌کنید. اگر به قولی که داده‌اید عمل نکنید، وجهه شما و شرکتتان را مخدوش می‌کنید.

وقتی کسی به شما می‌گوید که کاری را انجام می‌دهد، اما انجام نمی‌دهد، آیا بازهم از او درخواست می‌کنید که دوباره آن را انجام دهد؟ نه، و همین امر در مورد شما نیز صدق می‌کند.

با جدی گرفتن تقویم کاری خود از دادن وعده‌های پوچ خودداری کنید. هر بار که قول می‌دهید کاری را انجام دهید، آن را در تقویم خود ثبت کنید تا فراموش کردن آن غیرممکن شود.

وقتی قول می‌دهید کاری را در تاریخ مشخصی انجام دهید، آن را انجام دهید.

2 – سرزنش دیگران

وقتی همه چیز اشتباه می‌شود، تقصیر همکار، دوست یا خانواده شما نیست.

وقتی دیگران را به‌خاطر بدبختی‌ها یا عدم موفقیت خود سرزنش می‌کنیم، یعنی انتظار داریم دیگران دلیل موفقیت ما باشند.

موفقیت یک امر درونی است، این انتخاب ماست که با عادات افراد موفق زندگی کنیم و یا نکنیم.

به‌جای سرزنش دیگران و تعجب، “چرا این شخص با من این کار را کرد؟”، می‌توانیم این سوال را به “چگونه از تکرار این اتفاق جلوگیری کنم؟” تغییر دهیم.

3 منتظر ماندن برای بهترین زمان ممکن

منتظر ماندن برای بهترین زمان ممکن برای موفقیت
منتظر ماندن برای بهترین زمان ممکن برای موفقیت

“وقتی آماده باشم” دام رایجی است که افراد ناموفق در آن گرفتار می‌شوند. ما به‌جای اینکه خودمان نشانه‌ای برای موفقیت بسازیم، منتظر یک علامت هستیم.

این ایده که ما یک روز آماده خواهیم شد (اما الان نیستیم) مانند سرابی است که همچنان دورتر می‌شود و شما فکر می‌کنید در حال نزدیک‌تر شدن هستید.

اگر منتظر بهترین زمان برای رسیدن به هر چیزی باشید، فرصت را از دست خواهید داد.

این احساس که ما آماده نیستیم منطقه امن و راحت ما است که سعی می‌کند ما را ایمن نگه دارد. این احساس به ما می‌گوید که اگر در این حباب بمانیم، هیچ اتفاق بدی نمی‌تواند، بیفتد.

اگر منطقه امن خود را ترک کنیم و از مرزهای خود عبور کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

ما سرزمین‌های جدید، فرصت‌های جدید و کنج‌های جدید کشف می‌کنیم. اینجاست که افراد ناموفق این مزایا را از دست می‌دهند. هر زمان که برای اجرا عصبی شدید، از خود بپرسید: “آیا من فقط می‌ترسم؟”

4 – صحبت در مورد اهداف، اما مشخص نکردن آنها

آیا تابه‌حال به کسی گفته‌اید که برنامه‌ای برای انجام کاری دارید و چند ماه بعد با او ملاقات کرده‌اید و هیچ پیشرفتی نداشته‌اید؟

این شخص از شما می‌پرسد که برنامه شما چگونه پیش می‌رود و شما چیزی برای نشان دادن به او ندارید. این چیزی است که زمانی اتفاق می‌افتد که ما به‌جای تعیین اهداف خود فقط از آنها صحبت می‌کنیم.

برای تعیین اهداف، مسیر خود را از پایان تا شروع مهندسی معکوس کنید. اگر می‌خواهید امسال 100000 دلار درآمد داشته باشید، باید مشخص کنید برای رسیدن به آن هدف باید هر ماه چقدر درآمد داشته باشید؟

برای رسیدن به آن هدف ماهانه به چند مشتری دیگر نیاز دارید؟ تعیین اهداف، به‌ویژه اهداف SMART، یک معادله ریاضی است که هدف بزرگ شما را به اقدامات روزانه تبدیل می‌کند و در نهایت آن را به واقعیت تبدیل می‌نماید.

5 – به تعویق انداختن

به تعویق انداختن یک لذت جالب است. ما کار را به تعویق می‌اندازیم زیرا احساس بهتری نسبت به کار کردن دارد، اما پس از آن، از کار نکردن احساس وحشتناکی به ما دست می‌دهد. این باعث می‌شود که ما احساس ناموفق بودن، نالایق بودن کنیم و احساس یک انسان شکست خورده را داشته باشیم.

آیا تابه‌حال شده است که تمام روز را روی کسب و کار یا علایق خود کار کرده باشید، بنشینید و فکر کنید: “تمام روزم را تلف کردم؟” البته که نه!

زمانی که به دنبال عمل و به انجام رساندن رؤیاهایمان هستیم، احساس خوبی داریم. وقتی احساس خوبی داریم، اقدامات بیشتری انجام می‌دهیم. وقتی اقدامات بیشتری انجام می‌دهیم، اهداف خود را به واقعیت تبدیل می‌کنیم.

در اینجا یک ویدئوی عالی در مورد چگونگی غلبه بر تعلل وجود دارد:

در حال بارگذاری پخش کننده...

6 – شک کردن به خود

نحوه برخورد با شک و تردید همان چیزی است که شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد یا از آن دور می‌کند. اگر هنوز موفق نشده‌اید، حتماً زمان بیشتری را صرف شک کردن به خودتان می‌کنید تا اینکه به خودتان ایمان داشته باشید. تردیدها به ترس دامن می‌زنند و ترس ما را راکد نگه می‌دارد.

برای جلوگیری از راکد ماندن، باید بزرگ‌ترین طرفدار خود شوید. شما باید فردی باشید که بیشترین ایمان را به خود دارد.

وقتی برای خودتان مسائل را ریشه یابی می‌کنید، ریسک می‌کنید، خودتان را به جلو می‌برید و طعم موفقیت جدیدی را می‌چشید که قبلاً هرگز نچشیده‌اید. همه افراد موفق بیش از هر کس دیگری در زندگی‌شان به خود ایمان دارند.

7 – مقایسه خود با دیگران

مقایسه خود با دیگران
مقایسه خود با دیگران

مشکل مقایسه خود با شخصی دیگر این است که شما مرحله 1 خود را با مرحله 20 شخص دیگری مقایسه می‌کنید.

اگر تعجب می‌کنید که چرا به‌اندازه “وارن بافت” موفق نیستید، به این دلیل است که شما تازه شروع کرده‌اید و او چندین دهه بیشتر از شما کار کرده است.

“مقایسه دزد شادی است.”

آنچه ما از زندگی کارآفرینان موفق می‌بینیم فقط قسمت برجسته زندگی آنها است. ما فقط سخنرانی‌های اصلی، نامزدی Forbes 40 Under 40 و جلدهای مجله را می ببینیم.

ما نمی‌بینیم که کارآفرینان بزرگ تمام روزهای خود را مانند امروز شما سخت در حال کار کردن باشند، اما آنها هم مانند شما مدتی طولانی گام‌های کوچک در مسیر درست برداشته‌اند تا امروز خود را بسازند. به یاد داشته باشید، همه باید از جایی شروع کنند.

8 – مراقب سلامتی خود نبودن

افراد موفق اهمیت سلامتی خود را دررابطه‌با توانایی‌هایشان برای کارآمدی و تمرکز در نظر می‌گیرند. اگر برای تامین سوخت بدنتان، غذا نمی‌خورید، نمی‌توانید کار خود را به‌درستی انجام دهید یا نخواهید توانست برای مدت طولانی تمرکز کنید.

همان‌طور که برای تامین درآمد خود تلاش می‌کنید به رژیم غذایی خود نیز اهمیت دهید. همان‌طور که برای پرداخت قبوض خود نیاز به کسب درآمد دارید، برای رسیدن به اهداف خود نیز باید سوخت بدن خود را تامین کنید.

بدن شما از جایی که امروز هستید تا جایی که می‌خواهید یک سال بعد باشید، شما را همراهی می‌کند. مطمئن شوید که به‌درستی با آن رفتار کنید تا بتوانید سفری آرام داشته باشید.

9 – تسلیم شدن وقتی همه چیز سخت می‌شود

تسلیم شدن وقتی همه چیز سخت می‌شود
تسلیم شدن وقتی همه چیز سخت می‌شود

موفقیت یک شبه یک افسانه است. موفقیت‌های یک‌شبه نتیجه سال‌ها تلاش سخت است که ناگهان در کانون توجه قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، باید ماه‌ها و حتی سال‌ها قبل از به‌دست‌آوردن گنج، سخت کار کرده و دوام بیاورید.

تداوم و دوام آوردن یک طرز فکر است. این یک تغییر است از “من هم این را می‌خواهم” به “من این را ایجاد می‌کنم“. موضوع اصلی، درک این است که هر روز به هدف نهایی خود نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شوید تا زمانی که برنده شدن خود را جشن می‌گیرید.

10 – فراموش کردن اهمیت یادگیری مستمر

حتی در 99 سالگی، شما هنوز همه چیز را نمی‌دانید. شما نسبت به یک جوان 20 ساله درک بسیار بیشتری از دنیای تجارت خواهید داشت، اما همیشه دانش بیشتری وجود خواهد داشت که شما هنوز یاد نگرفته‌اید.

افراد موفق می‌دانند که موفقیت آنها به آموزش دیدن و تحصیلات آنها مرتبط است. این بدان معنا نیست که آنها به دنبال مدارک دانشگاهی و دکترا هستند.

اما معنایش این است که آنها کتاب می‌خوانند، در کنفرانس‌ها شرکت می‌کنند و راه‌هایی برای بهتر شدن در کاری که انجام می‌دهند پیدا می‌کنند.

اگر منتظر موفقیت هستید، درست در مقابل شما نشسته است. موفقیت در طرف دیگر عادات بد است و صبورانه منتظر تغییر شماست تا بتوانید به تمام آنچه که لیاقتش را دارید، برسید.

آیا تعیین اهداف شما را از موفقیت واقعی بازمی‌دارد؟ یادگیری نحوه تعیین اهداف آسان است و همه چیز با راهنمای تنظیم هدف ۱۴ مرحله‌ای من (برایان تریسی) شروع می‌شود.

تعیین اهداف 14 مرحله ای

دانلود

منبع:

 briantracy.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث‌الدین مشایی

10 عادتی که شما را از موفقیت باز می دارد

لینک دانلود فایل PDF

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *