نحوه دستیابی به تعادل بین کار و زندگی (با استفاده از 3 نوع هدف)

نحوه دستیابی به تعادل بین کار و زندگی (با استفاده از 3 نوع هدف)
5
(1)

نحوه دستیابی به تعادل بین کار و زندگی (با استفاده از 3 نوع هدف)

مقدمه

برای دستیابی به تعادل بین کار و زندگی، باید اطمینان حاصل کنید که برای پوشش سه بخش مهم زندگی خود، هدف گذاری کرده‌اید. آنها باید با یکدیگر هماهنگ باشند، نه متناقض. همان‌طور که یک چرخ باید کاملاً متعادل باشد تا به‌آرامی بچرخد، زندگی شما نیز باید در تعادل باشد تا احساس شادی و تأثیرگذار بودن، داشته باشید. سه نوع هدف مختلف وجود دارد که باید برای دستیابی به توسعه و تعادل شخصی تعیین کنید.

3 نوع هدف

1 – اهداف “چه”: تعیین هدف برای تجارت و شغل شما

واقعاً چه می‌خواهی؟ دستیابی به تعادل بین کار و زندگی با یافتن شفافیت در اهداف تجاری، شغلی و مالی شما آغاز می‌شود.
واقعاً چه می‌خواهی؟ دستیابی به تعادل بین کار و زندگی با یافتن شفافیت در اهداف تجاری، شغلی و مالی شما آغاز می‌شود.

واقعاً چه می‌خواهی؟ دستیابی به تعادل کار و زندگی با یافتن شفافیت در اهداف تجاری، شغلی و مالی شما آغاز می‌شود. اینها چیزهای ملموس و قابل‌اندازه‌گیری هستند که می‌خواهید در نتیجه تلاش‌های خود در محل کار به دست آورید. اینها “آنچه” هستند که می‌خواهید در زندگی به دست آورید.

وقتی به دنبال هدف گذاری برای کسب و کار و حرفه خود هستید، باید مطمئن باشید که آنها اهدافی ملموس هستند. شما باید کاملاً شفاف بدانید که چقدر می‌خواهید درآمد داشته باشید و در چه دوره زمانی می‌خواهید آن را به دست آورید. شما باید در مورد اینکه چقدر می‌خواهید پس انداز کنید، سرمایه گذاری کنید و ثروت انباشته کنید و چه زمانی می‌خواهید این مبالغ را به دست آورید، شفاف باشید. به یاد داشته باشید، شما نمی‌توانید به هدفی که نمی‌توانید آن را ببینید و تجسم کنید، دست یابید.

در حال بارگذاری پخش کننده...

2 – اهداف “چرا”: دستیابی به تعادل بین کار و زندگی

چرا می‌خواهید به اهداف خود برسید؟ دومین نوع اهدافی که به آن نیاز دارید، اهداف شخصی، خانوادگی و سلامتی شماست. در حقیقت، اینها مهم‌ترین اهداف در تعیین خوشبختی و رفاه شما هستند. به این اهداف “چرا” می‌گویند، زیرا آنها دلایل و “چرایی‌هایی” هستند که می‌خواهید به اهداف تجاری، شغلی و مالی خود برسید. آنها اهداف و مقاصد واقعی شما در زندگی هستند.

اهداف "چرا": دستیابی به تعادل بین کار و زندگی
اهداف “چرا”: دستیابی به تعادل بین کار و زندگی

بسیاری از افراد آن‌قدر با کار و حرفه و اهداف مالی خود درگیر می‌شوند که دلایل اصلی پشت رسیدن به موفقیت مالی خود را فراموش می‌کنند. آنها اولویت‌های خود را با هم مخلوط می‌کنند. در نتیجه زندگی آنها از تعادل خارج می‌شود. آنها شروع به احساس استرس و اضطراب می‌کنند. گاهی عصبانی و ناامید می‌شوند. مهم نیست که چقدر برای رسیدن به اهداف تجاری و مالی خود تلاش می‌کنند، به نظر می‌رسد که دیگر از آرامش، شادی و رضایت در زندگی برخوردار نیستند. آنها از تعادل کار و زندگی لذت نمی‌برند.

آنها باید اهداف خود را به ترتیب اولویت درست برگردانند و بدانند که دستیابی به اهداف کاری و مالی وسیله‌ای برای رسیدن به هدف لذت بردن از خانواده و روابط است. اهداف مالی به‌خودی‌خود هدف اصلی نیستند.

در حال بارگذاری پخش کننده...

3 – اهداف “چگونه”: اهداف توسعه شخصی

چگونه به اهداف خود می‌رسید؟ سومین نوع اهدافی که به آن نیاز دارید، اهداف رشد حرفه‌ای و توسعه شخصی شماست. اینها اهداف “چگونه” هستند. هدف گذاری، یادگیری و تمرین مهارت‌ها و رفتارهای جدید و نحوه دستیابی به “چه” است تا از “چرا” لذت ببرید.

با کار کردن بر روی خود و افزایش اعتماد به نفس، به فردی تبدیل می‌شوید که می‌تواند به اهداف تجاری، شغلی و مالی خود دست یابد. در نتیجه می‌توانید سریع‌تر و آسان‌تر به اهداف شخصی، خانوادگی و سلامتی خود برسید و از آن لذت ببرید. با کار بر روی هر سه نوع هدف به طور هم‌زمان، تعادل بین کار و زندگی خود را حفظ می‌کنید و به حرکت روبه‌جلو و بالا ادامه می‌دهید.

اهمیت تعادل بین کار و زندگی

اهمیت تعادل بین کار و زندگی
اهمیت تعادل بین کار و زندگی

حفظ تعادل بین کار و زندگی سالم به طور مستقیم با سلامت روان و شادی شما ارتباط دارد. یک رویکرد متعادل به شما این امکان را می‌دهد که با کاهش فرسودگی شغلی و تقویت انگیزه برای دستیابی به اهداف خود، در همه زمینه‌ها کارآمدتر عمل کنید.

اگر تعادل سالم بین کار و زندگی شخصی خود را حفظ نکنید، در خطر ازدست‌دادن آنچه واقعاً برای شما مهم است، قرار خواهید گرفت. هنگامی که ارتباط خود را با سایر نیازهای خود در زندگی از دست دادید، نمی‌توانید از استرس ناشی از یک شغل پر فشار، رهایی یابید، آن را مدیریت کنید یا حتی تحمل نمایید.

به یاد داشته باشید که یادگیری نحوه شاد بودن یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که می‌توانید در زندگی فرا بگیرید. تکنیک‌های مدیریت زمان مناسب و تعیین هدف، به‌سادگی ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا زمانی را برای انجام این کار اختصاص دهید.

نحوه دستیابی به تعادل بین کار و زندگی (با استفاده از 3 نوع هدف)
نحوه دستیابی به تعادل بین کار و زندگی (با استفاده از 3 نوع هدف)

از شما برای خواندن مقاله من (برایان تریسی) در مورد دستیابی به تعادل بین کار و زندگی و تعیین هدف سپاسگزارم. امیدوارم از آن لذت برده باشید. لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و در مورد آن نظر بدهید.

همچنین می‌توانید با دانلود رایگان “راهنمای 14 مرحله‌ای تعیین هدف” من در اینجا درباره حفظ تعادل در زندگی‌تان اطلاعات بیشتری کسب کنید.


تعیین اهداف 14 مرحله ای

دانلود


نویسنده:

برایان تریسی

منبع:

 briantracy.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث‌الدین مشایی

نحوه دستیابی به تعادل بین کار و زندگی (با استفاده از 3 نوع هدف)

لینک دانلود فایل PDF

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

1 دیدگاه برای “نحوه دستیابی به تعادل بین کار و زندگی (با استفاده از 3 نوع هدف)

  1. اشتراک‌ها: هفت عادت موثر که در کمتر از 6 ماه زندگی شما را متحول می کند - از من بپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *