چگونه در محل کار خود فردی ضروری و صرف‌نظر نکردنی باشیم

چگونه در محل کار خود فردی ضروری و صرف‌نظر نکردنی باشیم
5
(2)

چگونه در محل کار خود فردی ضروری و صرف‌نظر نکردنی باشیم

مقدمه

هر کارمند نقش مهمی در موفقیت شرکتی دارد که در آن کار می‌کند. بدون عملی شدن وظایفی که هر یک از افراد لازم است در موقعیتی که در آن قرار دارند، انجام دهند، سازمان نمی‌تواند بدون وقفه و مکث به پیشرفت خود ادامه داده و درست، کار کند. اما سطح دیگری از اهمیت به‌عنوان یک کارمند وجود دارد: ضروری بودن. ضروری بودن به این معنی است که حضور و نظرات شما از سوی سرپرستان و همکاران شما بسیار ارزشمند است و آنها، شما را برای عملکرد و موفقیت تیم و شرکت خود ضروری می‌دانند.

یکی از مزایای بارز ضروری بودن در محیط کار، امنیت شغلی است. اما موارد بیشتری دراین‌رابطه وجود دارد.

دانستن اینکه چگونه در محل کار ضروری باشید می‌تواند به شما کمک کند تا به اهداف خود برای ارتقاء به سطح خاصی در حرفه خود متعهد بمانید. می‌تواند به شما کمک کند برای دیگران تبدیل به یک رهبر شوید. می‌تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند و می‌تواند رضایت زیادی را در محل کار برای شما به ارمغان بیاورد.

ضروری بودن، شما را به حداکثر پتانسیلتان می‌رساند. شما به‌عنوان یک رهبر دیده خواهید شد و انگیزه‌ای دارید که به شما امکان می‌دهد به اهداف بلندمدت خود برسید.

دانلود برگه تقلب اهداف هوشمند برایان تریسی

برگه تقلب

6 نکته برای اینکه خود را در محل کارتان تبدیل به یک عنصر ضروری کنید

هرکسی بدون توجه به سطح مسئولیت یا موقعیتی که در یک شرکت دارد، می‌تواند ضروری باشد.

ضروری بودن به این معنی است که شما فرد مورد علاقه‌ای هستید. فردی که مردم به او وابسته هستند. کسی که کارها را انجام می‌دهد.

برای اینکه خود را برای یک شرکت ضروری کنید، این شش نکته را دنبال کنید که به من در موفقیت به‌عنوان یک رهبر کمک کرده است:

1 – قابل اطمینان ترین باشید

قابل اطمینان ترین باشید
قابل اطمینان ترین باشید

با انجام کاری که قول می‌دهید، انجام می‌دهم، قابل اعتماد شوید. اگر اتفاقی افتاد که برنامه‌های شما را از مسیر خارج کرد، چیزی را پنهان نکنید. در مورد آن پیشاپیش اطلاع‌رسانی کنید تا بتوانید اعتماد و وفاداری دیگران را جلب کنید.

به‌اندازه‌ای که نمی‌توانید به آنها عمل کنید، قول ندهید. کلام یک فرد ضروری، تقریباً همیشه قابل اعتماد است. بهتر است تیم خود را با چیزی بیشتر از آنچه وعده داده‌اید غافلگیر کنید تا اینکه با انجام کمتر از آن، آنها را ناامید کنید.

صادق باشید و وقتی اوضاع سخت می‌شود در کنار تیم خود باشید. با اعمالتان به مردم بفهمانید که می‌توانند در شرایط خوب و بد به شما تکیه کنند.

2 – خود را به‌عنوان یک رهبر نشان دهید

مهارت‌های رهبری قوی در تمام صنایع، ارزشمند است و شما را به یک کارمند شایسته تبدیل می‌کند. ویژگی‌های رهبران موفق را بیاموزید تا وقتی همکارانتان به کمک نیاز داشتند به شما مراجعه کنند.

ویژگی های یک رهبر
ویژگی های یک رهبر

به یاد داشته باشید که یک رهبر خوب برای دیگران تلاش و کارسازی می‌کند و به نشان‌دادن حداکثر پتانسیل آنها کمک می‌کند. به همین ترتیب، به بالا بردن سطح خودتان نیز ادامه دهید تا بتوانید همیشه برای بهتر ماندن تلاش کنید.

3 – یک بازیگر تیمی باشید

یک تیم موفق یک نمایش یک نفره نیست، پس حتماً با همه کنار بیایید. همان‌طور که با تیم خود کار می‌کنید، روی مشارکت و همکاری تمرکز کنید.

به دنبال نقاط قوت دیگران باشید و راه‌هایی را بیابید که هم‌تیمی‌های خود را به‌سوی عظمت ارتقا دهید. ضروری بودن در محل کار ناشی از آن چیزی است که دیگران در مورد شما فکر می‌کنند، پس به آنها کمک کنید تا موفق شوند.

مهم نیست که چه نقشی در شرکت خود دارید، حامی و پشتیبان دیگران باشید. این نشان می‌دهد که شما در هر جا و موقعیتی که قرار بگیرید، متعهد و مطمئن هستید.

اگر یک مدیر هستید، بدانید که چگونه با تفویض اختیار، کارایی را در محل کارتان افزایش دهید. شناسایی کنید که در چه چیزی بهترین هستید و روی آن تمرکز کنید درحالی‌که به دیگران فرصت می‌دهید روی وظایف دیگر کار کنند. تفویض اختیار می‌تواند راهی برای درخشش هم‌تیمی‌های شما باشد.

درک کنید که ضروری بودن با “غیر قابل تعویض” بودن یکسان نیست. کمک به رشد دیگران راهی جلوی شما باز می‌کند تا از نردبان موفقیت بالا بروید و درعین‌حال به دیگران نیز این توانایی را می‌دهد که در مسیر پیشروی خود، قدم بردارند.

4 – تاثیر گذار باشید

تاثیر گذار باشید
تاثیر گذار باشید

دانش قدرت است، بنابراین تشنگی برای یادگیری بیشتر و تبدیل‌شدن به یک متخصص در زمینه خود را همیشه حفظ کنید. هرگز در خلأ کار نکنید. در عوض، دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا به دیگران کمک کنید تا در زندگی موفق شوند.

هرچه بیشتر بدانید و مهارت‌های بیشتری را در خود توسعه دهید، تأثیر بیشتری خواهید داشت. وقتی موفق شدید، نشان دهید که چگونه بردهای بزرگ شما بر تیم، شرکت یا مشتریان شما برای بهتر شدن تأثیر می‌گذارد.

یکی از روش‌های توسعه مهارت‌های کاری خوب، یادگیری از اشتباهات است. اشتباهات شکست نیستند، آنها فرصت‌های یادگیری هستند. با هر تجربه‌ای که دارید، رشد کنید و دانش خود را با تیم خود به اشتراک بگذارید.

5 – از منطقه امن و راحت خود دور شوید

همان‌طور که به یادگیری ادامه می‌دهید، خود را از منطقه امن خود خارج کنید و هر چه بیشتر از آن فاصله بگیرید. این راز رشد شخصی و همچنین چگونگی ارزشمندتر کردن خود در محل کار است.

تغییر می‌تواند ناراحت‌کننده و ترسناک باشد. اما هرچه سازگارتر و انعطاف‌پذیرتر بوده و در برابر تغییرات آماده‌تر باشید، می‌توانید به شرکت خود خدمات بیشتری ارائه دهید. این می‌تواند شامل داوطلب شدن برای انجام کارهایی باشد که معمولاً آنها را انجام نمی‌دادید.

بیشتر بیاموزید تا مهم‌تر باشید. به‌عنوان یک فرد ضروری، رشد شما هرگز نباید متوقف شود.

6 – قدرت مثبت اندیشی را به‌خاطر بسپارید

نگرش مثبت مسبب همه نکات مثبت از جمله توانایی شما برای غلبه بر موانع، امتحان کردن چیزهای جدید و رشد به‌عنوان یک شخص است. نگرش مثبت شامل افتخار به کاری که ارائه می‌کنید و نشان‌دادن اعتماد به نفس و مثبت بودن خود است.

نه‌تنها قدرت مثبت اندیشی شما را به سمت دستیابی به حداکثر پتانسیل‌هایتان سوق می‌دهد، بلکه خوش‌بینی شما بر تیمتان هم نفوذ کرده و آتش درون آنها را نیز شعله‌ور می‌کند. داشتن دیدگاه مثبت یکی از رازهای ضروری بودن در کار است.

برای جشن گرفتن پیروزی‌های خود و همچنین پیروزی‌های دیگران وقت بگذارید. تصدیق و قدردانی از موفقیت‌های کوچک و بزرگ همه، شما و تیمتان را تشویق می‌کند که با سرعت بیشتری ادامه دهید.

نتیجه گیری

در محل کار خود تبدیل به یک فرد ضروری شوید

ضروری بودن برای شما چه معنایی دارد؟ اینکه فردی قابل اعتماد باشید که کارها را انجام می‌دهد و باعث رشد دیگران می‌شود و می‌توانید به حداکثر پتانسیل و به اهداف بلندمدت خود برسید.

ضروری بودن با جار زدن این موضوع که من فردی باارزش هستم، به دست نمی‌آید، بلکه از طریق عملکرد و رهبریتان و نحوه رفتارتان به‌عنوان عضوی از تیم محقق می‌شود.

به طور خلاصه، نقشه راه شما برای دانستن اینکه چگونه در محل کار ضروری باشید، شامل قابل اعتماد بودن، نشان‌دادن خود به‌عنوان یک رهبر، موفقیت در تیم، ایجاد تأثیر، اجتناب از منطقه امن و استفاده از قدرت تفکر مثبت است.

بهترین راه برای شروع، داشتن برنامه‌ای برای اجرای این مراحل است.

دانلودبرنامه توسعه شخصی برایان تریسی

دانلودبرنامه توسعه شخصی برایان تریسی

منبع:

 briantracy.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث‌الدین مشایی

چگونه در محل کار خود فردی ضروری و صرف‌نظر نکردنی باشیم

لینک دانلود فایل PDF

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *