راهنمای بازاریابی ویدئویی بیمه

چرا نمایندگان بیمه باید ویدئو مارکتینگ را جدی بگیرند
4.3
(6)

راهنمای بازاریابی ویدئویی بیمه

چرا نمایندگان بیمه باید ویدئو مارکتینگ را جدی بگیرند

مقدمه

آماده شروع بازاریابی ویدئویی بیمه هستید؟ بیاموزید که چگونه بازاریابی ویدئویی می‌تواند باعث رشد نمایندگی بیمه شما شود.

اگر نماینده بیمه هستید، نمی‌توانید با این حقیقت موافق نباشید که مشتریان مانند خون حیات در رگ‌های نمایندگی بیمه شما هستند. به‌عبارت‌دیگر، جذب مشتریان جدید کلید موفقیت حرفه‌ای طولانی‌مدت در صنعت بیمه است.

از نظر فنی، مشتریان بالقوه همه‌جا هستند. بااین‌حال، ساختن بستری برای یک نمایندگی بیمه به‌منظور به‌دست‌آوردن همه این مشتریان، یک کار ساده مثل پیاده‌روی نیست.

این کار به یک استراتژی جامع فروش و بازاریابی نیاز دارد، سیستمی برای جذب مشتریان جدید و همچنین حفظ آنها و فروش مکمل (cross-sell) به مشتریان فعلی.

فروش مکمل (cross-sell)
فروش مکمل (cross-sell)

اینجاست که بازاریابی ویدئویی مانند دمیدن هوایی تازه عمل می‌کند. بازاریابی ویدئویی به شما کمک می‌کند تا نه‌تنها مشتری جدید جذب کنید بلکه خدمات خود را به‌صورت یکپارچه تعریف کرده و به مشتریان ارائه دهید کنید.

برای اطمینان بیشتر در مورد این نوع بازاریابی بسیار جذاب، هشت دلیل برای مفید بودن بازاریابی ویدئویی برای آژانس بیمه شما آورده شده است. با بازاریابی ویدئویی می‌توانید مشتریان بیشتری مانند پروانه‌هایی که به سمت شعله‌های شمع جذب می‌شوند، به دست آورید و نمایندگی بیمه خود را با سرعت و پایداری بیشتر رشد دهید.

هشت دلیل برای مفید بودن بازاریابی ویدئویی برای آژانس بیمه شما

1 نمایندگی بیمه شما را بیشتر موردتوجه قرار می‌دهد

ویدئو آن‌قدر محتوای چندرسانه‌ای منحصربه‌فردی است که الگوریتم گوگل بسیار بیشتر از هر نوع محتوای دیگری آن را ترجیح داده و امتیاز بیشتری برای آن قائل می‌شود. این موضوع شانس شما را برای قرارگرفتن مطلب شما در صفحه اول موتور جستجوگر گوگل افزایش می‌دهد تا مشتریان بالقوه شما بتوانند آژانس بیمه شما را به‌راحتی پیدا کنند.

یک وب‌سایت دارای ویدئو 53 برابر با احتمال بیشتری در صفحه اول گوگل ظاهر می‌شود، این بدان معنی است که محتوای ویدئویی، سئوی (SEO) وب‌سایت بیمه شما را بهبود می‌بخشد.

یک وب‌سایت دارای ویدئو 53 برابر با احتمال بیشتری در صفحه اول گوگل ظاهر می‌شود
یک وب‌سایت دارای ویدئو 53 برابر با احتمال بیشتری در صفحه اول گوگل ظاهر می‌شود

نکته‌ای که در اینجا واضح است این است که قراردادن فیلم در استراتژی بازاریابی بیمه‌ای شما می‌تواند سطح آگاهی و شناخت از برند شما را افزایش دهد. به‌این‌ترتیب، به‌راحتی می‌توان گفت که ویدئو یا فیلم می‌تواند ابزاری قدرتمند برای افزایش تعداد مراجعات و شلوغ شدن نمایندگی بیمه شما شود.

2 – مشتریان بیشتری را به سمت شما هدایت می کند

ازآنجاکه ویدئو به آژانس بیمه شما کمک می‌کند تا صدایتان در فضای دیجیتال بلندتر شنیده شود، به این معنی است که ویدئو می‌تواند با حداقل صرف انرژی، مشتریان بیشتری را برایتان به ارمغان بیاورد.

آنچه باعث جذابیت بیشتر محتوای ویدئویی می‌شود این است که محتوای ویدئویی جذاب نه‌تنها در آوردن بازدیدکنندگان بیشتر به وب‌سایت بیمه شما کمک می‌کند، بلکه زمانی را که هر بازدیدکننده برای ماندن و دیدن مطالب وب‌سایت شما صرف می‌کند را نیز افزایش می‌دهد.

مشتریان بیشتری را به سمت شما هدایت می کند
مشتریان بیشتری را به سمت شما هدایت می کند

آمارها نشان می‌دهند وب‌سایتی که حاوی یک ویدئوی جذاب و ارزشمند است، بیشتر از 88 درصد از بازدیدکنندگانی که به آن مراجعه می‌کنند زمان بیشتری را برای ماندن در آن وب‌سایت صرف می‌کنند. هرچه مشتریان، مدت بیشتری را در وب‌سایت شما ماندگار شوند، امکان تبدیل‌شدن آنها به خریدار (ضریب تبدیل سایت شما) بیشتر می‌شود.

نکته حرفه‌ای:

حتی اگر ویدئوها بتوانند زمان صرف شده در وب‌سایت بیمه شما را افزایش دهند، باید مدت‌زمان ویدئو را با یک توضیح مختصر، کوتاه کنید (حداکثر زمان لازم برای جذب مخاطب در ابتدای ویدئو که اصطلاحاً آن را لنگر یا قلاب می‌نامند 2 دقیقه است). اگر ویدئوی شما خیلی طولانی باشد باعث خسته شدن بازدیدکنندگان شده و آنها را وادار می‌کند سریع‌تر از سایت شما خارج شوند.

3 آسان کردن معرفی محصولات و خدمات بیمه

یکی از ویژگی‌های صنعت بیمه توضیحات تکنیکی و سطح بالایی است که لازم است به مشتریان در مورد بیمه‌نامه‌های مختلف داده شود. تا زمانی که مشتریان تسلط و آشنایی کافی به مباحث تکنیکی بیمه نداشته باشند، توضیح کامل شرایط و مزایای بیمه‌نامه‌ها از طرف شما به آنها کاملاً چالش‌برانگیز است.

پیشنهاد ویژه: دانلود رایگان فیلم وبینار ویدئو مارکتینگ
پیشنهاد ویژه: دانلود رایگان فیلم وبینار ویدئو مارکتینگ

در چنین شرایطی، ویدئو می‌تواند یک رسانه ایدئال برای تجزیه مباحث سنگین بیمه‌ای به قطعات کوچک لقمه‌ای باشد. در واقع به کمک ویدئو می‌توان مباحث پیچیده بیمه‌ای را با زبانی ساده و خودمانی در زمانی معقول به بیننده یا مشتری توضیح داد.

بنابراین، محتوای ویدئویی درک محصولات و خدمات شما و مزایای آنها را برای مشتریان بالقوه (چه آن‌هایی که از قبل با خدمات بیمه‌ای شما آشنایی دارند و چه برای مشتریان کاملاً تازه‌وارد) آسان می‌کند.

4 – در کمترین زمان اطلاعات مشتریان خود را افزایش دهید

قسط‌بندی بیمه‌نامه‌ها، ارائه تأییدیه‌ها، توضیح پوشش‌های اضافی و سایر شرایط موجود در خدمات بیمه‌ای شما به‌سادگی با نوشتن یک متن در وب‌سایتتان قابل اطلاع‌رسانی به شکلی مطلوب نیست. این توضیحات سنگین فقط می‌تواند مشتریان شما را تحت‌فشار قرار دهد.

ویدئوها از طریق ترکیب صدا با عناصر بصری جذاب، می‌توانند تمرکز مشتری را تقویت کنند. از نظر روان‌شناسی، مغز انسان 60،000 برابر سریع‌تر از متن، محتوای بصری را پردازش می‌کند؛ بنابراین، ویدئوها این امکان را فراهم می‌سازند که ضمن آموزش و سرگرمی مشتریان، پیام شما به شکل موثق‌تری به آنها انتقال داده شود.

از نظر روان‌شناسی، مغز انسان 60،000 برابر سریع‌تر از متن، محتوای بصری را پردازش می‌کند
از نظر روان‌شناسی، مغز انسان 60،000 برابر سریع‌تر از متن، محتوای بصری را پردازش می‌کند

بنابراین جای تعجب نیست که آخرین آمار بازاریابی ویدئویی می‌گوید بینندگان هنگام تماشای مطالب از طریق ویدئو تا 95٪ از اطلاعات را حفظ می‌کنند.

5 برای شما شخصیت و اعتبار به ارمغان می‌آورد

ویدئو یک روش ایدئال برای خلق شخصیت و پرستیژ برای آژانس بیمه شما است که به تیم شما امکان می‌دهد در سطح شخصی‌تری با مشتریانتان ارتباط برقرار کرده و اعتماد آنها را جلب کنند. این امر بسیار مهم است، به‌ویژه در فضای رقابتی امروزی که ممکن است هر لحظه رقبا مزایای رقابتی جدیدی را به بازار عرضه کنند.

نمایش شخصیت شما از طریق ویدئوهای بازاریابی به مشتریان بالقوه شما دلیلی می‌دهد که چرا باید برند و نمایندگی شما را به‌عنوان راه‌حل مشکلات بیمه‌ای خود انتخاب کرده و چرا می‌توانند به شما اعتماد کنند. محتوای ویدئویی به شما کمک می‌کند با تصاویر و صدایی خیره‌کننده و بیانی ساده و خودمانی جلوی مشتریان قرار بگیرید و احساس اعتماد و صداقت را در آنها ایجاد کنید.

6 – به طرز باورنکردنی قابل اشتراک‌گذاری است

به طرز باورنکردنی قابل اشتراک‌گذاری است
به طرز باورنکردنی قابل اشتراک‌گذاری است

بازاریابی ویدئویی یک رسانه جذاب، همه‌کاره و با قابلیت اشتراک‌گذاری بالا را برای شما فراهم می‌کند تا به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنید. یک ویدئوی بازاریابی بیمه تولید کنید و سپس با فشار یک انگشت آن را در انواع کانال‌های دیجیتال به اشتراک بگذارید. این‌گونه است که شما به‌سرعت کمپین‌های بازاریابی یا تبلیغات کلی بیمه خود را بهینه می‌کنید.

ویدئوها 1200 درصد بیشتر از پیوندها و متن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند. چرا که، از وب‌سایت شما گرفته تا پروفایل رسانه‌های اجتماعی‌تان، ویدئوهای شما به‌راحتی به اشتراک گذاشته می‌شود. با این اشتراک‌پذیری باورنکردنی، اکنون می‌توانید نمایندگی بیمه خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کرده و مشتریان بیشتری پیدا کنید.

7 – انعطاف‌پذیر نسبت به هر محدوده‌ای از بودجه

لازم نیست فیلم‌های ویدئویی در حد جوایز اسکار برای آژانس بیمه خود تولید کنید. اگرچه ساختن چنین ویدئوهایی عالی و رؤیایی است، ولی در بازاریابی ویدئویی بیمه برای به‌دست‌آوردن نتایج مطلوب لازم نیست همه چیز در حد کمال و فانتزی باشد. به‌عبارت‌دیگر، همیشه راهی برای ساخت یک ویدئوی خیره‌کننده وجود دارد که با محدوده بودجه شما مطابقت داشته باشد.

انعطاف‌پذیر نسبت به هر محدوده‌ای از بودجه
انعطاف‌پذیر نسبت به هر محدوده‌ای از بودجه

چه یک شرکت تازه‌تأسیس بیمه با بودجه محدود و چه یک آژانس بیمه بزرگ با جیب‌های پر از پول باشید، هنوز هم می‌توانید برای رشد آژانس بیمه خود پلن‌های بازاریابی ویدئویی را برنامه‌ریزی کنید.

نکته حرفه‌ای:

با داشتن یک سری ابزارها و سیستم‌های تولید ویدئوی مقرون‌به‌صرفه (حتی گوشی تلفن همراهتان) ، می‌توانید فیلم‌های بازاریابی بیمه‌ای خود را با سبک و لحنی متناسب باهدف و بودجه آژانس خود بسازید.

8 واکنش‌های همه‌جانبه مشتریان

اختصار و وضوح در فیلم‌های بازاریابی بیمه بسیار مهم است. هنگامی که این عوامل را به‌درستی در ساخت ویدئوهایتان به کار بگیرید، مشتریان نمایندگی بیمه‌تان، شما را به‌خاطر می‌آورند و فرامی‌خوانند. این یک روش قدرتمند برای حفظ خاطره نمایندگی بیمه شما در ذهن مشتریانتان است.

ویدئوهای بازاریابی بیمه‌ای خوش‌ساخت پیام‌های نمایندگی شما را به‌خوبی انتقال می‌دهند و راهی را برای مشتریانتان باز می‌کنند تا با محتوایی که به آنها ارائه می‌دهید فعالانه درگیر شوند. این ثابت می‌کند که فیلم‌ها و ویدئوها در مقایسه با سایر محتواهای ایستا مانند متن یا تصویر، تجربه شخصی‌تر و پویاتری را به مشتریان شما ارائه می‌دهند.

نکته حرفه‌ای:

برای بیشتر درگیرکردن مشتریان خود، باید ویدئو را تا حد ممکن تعاملی بسازید. به بینندگان یا مشتریان بالقوه این فرصت را بدهید تا با درگیرکردن خود در محتوای ویدئو، بخشی از روایت داستان شما باشند.

نحوه استفاده از بازاریابی ویدئویی

نحوه استفاده از بازاریابی ویدئویی
نحوه استفاده از بازاریابی ویدئویی

برای تقویت فروش بیمه زندگی می‌توانید از روش‌های مختلفی از بازاریابی ویدئویی استفاده کنید، از جمله:

  • نمایش رضایت مشتریان
  • توضیح انواع پوشش‌های بیمه‌ای موجود.
  • آموزش مشتریان درباره پوشش‌های اضافی انواع بیمه‌نامه.
  • معرفی خود و نمایندگی بیمه‌تان.
  • برجسته‌کردن ارزش‌های آژانس بیمه خودتان.
  • طراحی و پاسخ‌دادن به یک سری از سؤالات متداول در خصوص بیمه
  • خوش آمد گویی به مشتریان جدید
  • راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی
  • ارسال تبریک برای روزهای خاص.
  • تبریک تولد مشتریان.

سؤالات متداول درباره بازاریابی ویدئویی بیمه

سؤالات متداول درباره بازاریابی ویدئویی بیمه
سؤالات متداول درباره بازاریابی ویدئویی بیمه

سؤال: بازاریابی ویدئویی چه‌کاری برای نمایندگی من انجام می‌دهد؟

پاسخ: بازاریابی ویدئویی باعث جذب مشتری جدید، آموزش‌دادنشان و تبدیل کردن آنها به خریدار می‌شود.

سؤال: چرا آژانس من باید بازاریابی ویدئویی انجام دهد؟

پاسخ: آژانس شما باید بازاریابی ویدئویی را انجام دهد زیرا برای توسعه کسب‌وکارتان مؤثر است و می‌تواند بازگشت سرمایه (ROI) قابل‌توجه داشته باشد.

سؤال: چگونه شروع به ساخت ویدئوهای شخصی خود کنیم؟

پاسخ: می‌توانید در مقابل وب کم یا دوربین موبایل خود بنشینید و فیلم‌های کوتاه 2 دقیقه‌ای را در مورد توضیحات محصولات و خدمات خود ضبط کنید.

نتیجه‌گیری

آژانس‌های بیمه‌ای بیشتر و بیشتر کمپین‌های بازاریابی ویدئویی را برگزار می‌کنند تا در این دنیای دیجیتالی وجود و اهمیت خود را اثبات کنند.

ایجاد فیلم‌های خیره‌کننده و جذاب بازاریابی بیمه به مشتریان شما کمک می‌کند خدمات شما را بهتر درک کنند و به شما کمک می‌کند تا هرچه بیشتر موردتوجه آنها قرار بگیرد.

ازاین‌گذشته، صنعت بیمه یک تجارت رابطه‌ای است. این بدان معنی است که هرچه رابطه قوی‌تری با مشتریان خود داشته باشید، موفقیت بیشتری را برای آژانس بیمه خود به ارمغان می‌آورید. در این شرایط، بازاریابی ویدئویی روشی یکپارچه را برای تغییر این سفر به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید دائماً نتایج کلی کمپین خود را بهبود بخشید.

پیشنهاد ویژه: دانلود رایگان فیلم وبینار ویدئو مارکتینگ
پیشنهاد ویژه: دانلود رایگان فیلم وبینار ویدئو مارکتینگ
منبع:

leadsurance.com

blog.lwtagency.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث‌الدین مشایی

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *