INTJ: درون‌گرا، شهودی، متفکر، منظم

جدول راهنمای اولیه بر اساس درگاه‌های ورودی

توضیحات کلی در مورد این تیپ شخصیتی:

برآورد می‌شود بین دو تا سه درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

INTJها متفکران جهانی هستند با ذهن‌های خلاق و نوآور. شهود به‌عنوان نقش اول، آنها را قادر می‌سازد تا پیوندها و ارتباطات را به‌روشنی ببینند و تأثیرات ضمنی و طولانی‌مدت اعمال و رویدادها را درک کنند.

 INTJها خلاق و مبتکرند و استعداد منحصربه‌فردی در بررسی تقریباً هر چیز و دیدن راه‌های بهبود و ارتقای آن دارند. از نوآوری در کوچک‌ترین محصولات و خدمات گرفته تا مجسم کردن بهترین روش‌ها برای تغییر ساختار و اصلاح کل نظام یک سازمان. اما چیزی که دوست دارند بهبود ببخشند، معمولاً خودشان هستند. INTJها دائماً در تلاش‌اند تا دانش، و بر همان سیاق، توانایی کلی خود را افزایش دهند.

 INTJها خلاق و دارای تخیل قوی هستند و به لحاظ فکری کنجکاو و جسورند، حتی اگر برای امتحان کردن چیزهای جدید، به لحاظ جسمی مردد باشند. آنها معمولاً وقت و نیروی خود را آن‌قدر صرف دنیای درونی افکار و مفاهیم می‌کنند که ممکن است از جزئیات دنیای فیزیکی پیرامون خود به‌کلی بی‌خبر یا به آن بی‌اعتنا باشند.

 این خاصیت ممکن است تبعات و پیامدهای کوچک و بزرگی به همراه داشته باشد، کوچک مثل برخورد به مبلمان و اثاثیه خانه یا لنگه‌به‌لنگه پوشیدن جوراب‌ها، و بزرگ مثل برآورد غیرواقع‌بینانه از امکان‌پذیر و معقول بودن یک پروژه به دلیل عدم آگاهی از هزینه‌های لازم برای تهیه منابع و امکانات و به این دلیل که معمولاً انتزاعی و نظری هستند، گاهی در برقراری ارتباط باکسانی که به‌اندازه خودشان فنی و مطلع نیستند مشکل دارند و قادر نیستند دریافتن زمینه‌های مشترک، از خود صبر و شکیبایی نشان دهند و ازآنجاکه INTJها بیش از هر چیز دوست دارند در سطح فکر و نظریه عمل کنند، گاهی از واکنش‌ها یا وضعیت عاطفی دیگران غافل می‌شوند.

 آنها ممکن است به روش‌های خشک و بی‌احساس عمل کنند و اطرافیان خود را نادیده بگیرند و شاید لازم باشد به آنها یادآوری شود که قدر این روابط را هم بدانند و فعالانه تقویتشان کنند.

 INTJها به‌عنوان کمال‌گرایانی که برای خودشان و دیگران به یکسان استانداردهای بالایی تعیین می‌کنند، ممکن است نسبت به کسانی که قادر نیستند در حد انتظاراتشان زندگی کنند، حالتی بنده نوازانه و فخرفروشانه یا حمایتگر داشته باشند، و در جایزه دادن به کسانی که موفق به این کار می‌شوند خست نشان دهند.

 به یمن قدرتی که در تمرکز دارند، INTJها اغلب ترجیح می‌دهند تنها یا همراه با گروه کوچکی از همکاران که به‌اندازه خودشان توانا هستند، کار کنند. آنها مخصوصاً از این بیزارند که وقت و انرژی خود را صرف توضیح دادن خودشان یا کارشان به کسانی کنند که به نظر می‌رسد از توانایی و قابلیت کمتری برخوردارند. چون خیلی تودار هستند شناختنشان سخت است.

 به‌ویژه دوست ندارند افکار یا کار خود را با دیگران در میان بگذارند مگر اینکه احساس کنند کامل است. سخت‌کوش هستند و مقاوم در برابر ناملایمات، و از تمرکز و عزم خارق‌العاده‌ای برخوردارند و هیچ‌چیز نمی‌تواند آنها را از رسیدن به هدف بازدارد. اما عزم راسخ و ثبات قدم ممکن است بهایی نیز داشته باشد، زیرا این احتمال وجود دارد که خودرأی و انعطاف‌ناپذیر باشند و ممکن است انتقال از یک پروژه به دیگری، برایشان خیلی دشوار باشد. معمولاً تنها چیزی که برای جلب دوباره توجه آنها لازم است، یک چالش جذاب‌تر است.

شیوه مشاوره دادن بیمه‌های زندگی به یک فرد INTJ:

 برای این گروه از افراد ارائه طرح و پیشنهاد جدید و تازه از همه چیز مهم‌تر است، ولی برای اینکه تأثیر بیشتری روی فرد بگذارد باید به‌صورت مکتوب باشد پس ما به‌عنوان مشاور بیمه باید برای افراد این گروه حتماً مشاوره مکتوب ارائه بدهیم.

 برای اینکه مشاوره ما به خرید بیمه‌های زندگی تبدیل شود باید به این افراد منافع بیمه‌های زندگی را در آینده به آنها معرفی کنیم و به آنها وقت فکرکردن بدهیم.

 برای مشاوره بیمه‌های زندگی به این تیپ از شخصیت حتماً باید استراتژی ارائه پیشنهاد را از قبل و آماده و چندین بار تمرین کرده باشیم چون این گروه از افراد به شدت به ایده‌ها و طرح‌هایی که دارای استراتژی باشند علاقه‌مند هستند.

 در هنگام مشاوره هیچ‌وقت کلام آن‌ها را به اتمام نرسانید.

درصورتی‌که کاری برای این گروه از افراد انجام دادید زیاد انتظار تشکر از این افراد را نداشته باشید.

 افراد این گروه عموماً ممکن است در صحبت‌هایشان مباحث بی‌ارتباط را عنوان کنند اما ما به‌عنوان مشاور نباید درباره بی‌ارتباط بودن صحبت‌هایشان به آنها تذکر بدهیم بلکه باید اجازه بدهیم تا خودشان متوجه بی‌ارتباط بودن صحبت‌هایشان بشوند.

یادمان باشد که تمامی منافع و ویژگی‌هایی که از بیمه‌های زندگی مطرح می‌کنیم باید بر پایه منطق بنا شده باشد نه بر اساس ترجیحات شخصی.

 برای اینکه مشاوره بیمه‌های زندگی ما به نتیجه مناسب برای این تیپ شخصیتی تبدیل شود باید یک تصویر کلی از منافع بیمه‌های زندگی به این گروه از افراد بدهیم.

برای آغاز مشاوره و جلب‌توجه این افراد بهتر است از مثال‌های زیر استفاده کنید:

ما یک طرح کاملاً جدید و نوآورانه‌ای برای شما آماده کرده‌ایم.

مثال: آقا و یا خانم مشتری برای اینکه بتونیم آینده روشنی برای خودمون و خانواده مون طراحی کنیم ما یک طرح کاملاً جدید و نوآورانه‌ای را برای شما آماده کرده‌ایم.

چه پیامدهای طولانی‌مدتی دارد؟

مثال: آقا و یا خانم مشتری با وضعیت اقتصادی کنونی کشور شما چه تصمیمی برای آینده خودتان و خانواده‌تان دارید به نظر شما اگر ما کاری برای آینده‌مان انجام ندهیم چه پیامدهای طولانی‌مدتی برای ما دارد.

 با مسئله خیلی پیچیده‌ای روبرو هستیم.

مثال: آقا و یا خانم مشتری ازیک‌طرف با بزرگ شدن فرزندانمان نیازها و خواسته‌های آنها بزرگ‌تر می‌شود و از طرفی برآورده کردن نیازهای آنها به منابع مالی بزرگ‌تری احتیاج است ما امروز با مسئله خیلی پیچیده‌ای روبرو هستیم پس بهتره امروز که نیازهای فرزندانمون کوچک هستند طرح پس‌اندازی برایشان ایجاد کنیم تا در آینده بتوانیم منابع مالی لازم را تأمین کنیم.

چه چالش‌هایی ما به‌عنوان نماینده بیمه با تیپ شخصیتی متفاوت با این گروه از افراد خواهیم داشت؟

اگر ما فردی برون‌گرا هستیم

 آنگاه باید بدانیم که سرعت تصمیم‌گیری این گروه از افراد بسیار کم بوده و اگر بخواهیم این افراد را مجبور کنیم که بدون فکر و تأمل دست به کاری بزنند به‌احتمال زیاد جوابشان منفی است.

اگر ما فردی احساسی باشیم

 آنگاه نباید از بی‌توجهی آشکارشان و صمیمی نبودنشان ناراحت بشویم در این تیپ شخصیتی سکوت به منزله رضایت است نباید انتظار تعریف و تمجید از آن‌ها را داشته باشیم.

اگر ما فردی منعطف هستیم

 آنگاه باید به این تیپ شخصیتی کمک کنند که گزینه‌های تصمیم‌گیری خود را محدود نکنند.

اگر ما فردی حسی هستیم

آنگاه باید برای این گروه از افراد که به‌صورت کلی بدون درنظرگرفتن جزئیات تصمیم می‌گیرند به آنها اهمیت جزئیات را گوشزد کنند.

نحوه دعوت کردن INTJ:

برای دعوت کردن این گروه به مشاوره باید به این نکته توجه کرد که این گروه تمایل زیادی به دانستن تصویر کلی از مشاوره که می‌خواهد انجام شود داشته باشند به همین خاطر باید در زمان دعوت به او بگویید که بیشتر از ۲۰ دقیقه زمان شما را نمی‌گیریم و در این ۲۰ دقیقه در مورد طرح‌های جدید تأمین آتیه صحبت می‌کنیم که مطمئن هستم شما از شنیدن این نکات شگفت‌زده می‌شوید.