قدرت تفکر مثبت: چگونه افکار می توانند زندگی شما را تغییر دهند

قدرت تفکر مثبت: چگونه افکار می توانند زندگی شما را تغییر دهند
5
(3)

قدرت تفکر مثبت: چگونه افکار می توانند زندگی شما را تغییر دهند

مقدمه

فکر می‌کنم وقتی این مطلب را بگویم با من موافق خواهید بود: قدرت تفکر مثبت قابل‌توجه است. در واقع، این ایده که ذهن شما می‌تواند دنیای شما را تغییر دهد، خیلی خوب است که درست باشد.

بااین‌حال، می‌توانم به شما اطمینان دهم که من تجارب و شواهد خوبی دارم که تمرکز بر موارد مثبت می‌تواند نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشد.

اما قبل از اینکه به این موضوع بپردازم، اجازه دهید یک سوال از شما بپرسم.

آیا می‌توانید حدس بزنید که موفق‌ترین و شادترین افراد در طول روز در مورد چه چیزی فکر می‌کنند؟

پاسخ بسیار ساده است …

افراد سالم و شاد در بیشتر مواقع به آنچه می‌خواهند و چگونگی به دست آوردن آن فکر می‌کنند. به‌این‌ترتیب ایجاد یک نگرش و تفکر مثبت می‌تواند واقعاً کل زندگی شما را تغییر دهد.


تعیین اهداف 14 مرحله ای

دانلود


وقتی در مورد آنچه می‌خواهید و چگونگی به دست آوردن آن فکر می‌کنید و صحبت می‌کنید، احساس شادی بیشتری می‌کنید و کنترل بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت. وقتی به چیزی فکر می‌کنید که شما را خوشحال می‌کند، مغزتان در واقع اندورفین ترشح می‌کند که به شما یک احساس عمومی از رفاه و آسایش می‌دهد. در نتیجه، یک نگرش و تفکر مثبت در شما ایجاد می‌شود.

چگونه مثبت فکر کنیم

بر اساس بسیاری از تست‌های روان‌شناختی، به نظر می‌رسد افراد شاد دارای ویژگی خاصی هستند که آنها را قادر می‌سازد تا زندگی بهتری نسبت به میانگین سایر افراد جامعه داشته باشند.

آیا می‌توانید حدس بزنید که آن ویژگی چیست؟

این ویژگی، خوش بینی است!

این ویژگی، خوش بینی است!
این ویژگی، خوش بینی است!

بهترین خبر در مورد خوش بینی این است که یک خصیصه و ویژگی قابل یادگیری است. این بدان معناست که شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه با منضبط بودن و اتخاذ یک طرز فکر خوش‌بینانه، مثبت فکر کنید.

طبق قانون علت و معلول، اگر آنچه را که افراد سالم و شاد با نگرش و تفکر مثبت انجام می‌دهند و می‌گویند، انجام دهید و بگویید، به‌زودی همین احساس را شما نیز خواهید داشت، همان نتایج را خواهید گرفت و از تجربیاتی که پست سر می‌گذارید، لذت خواهید برد.

افراد شاد در دنیا به خوبی‌ها توجه می‌کنند

به نظر می‌رسد افراد خوش‌بین روش‌های مختلفی برای برخورد با جهان دارند که آنها را از میانگین جمعیت متمایز می‌کند.

  1. اول، آنها ذهن خود را روی آنچه می‌خواهند متمرکز نگه می‌دارند و به دنبال راه‌هایی برای رسیدن به آن هستند. آنها در مورد اهداف خود شفاف بوده و مطمئن هستند که دیر یا زود به آنها خواهند رسید.
  2. دوم، افراد خوش بین در هر مشکل یا سختی به دنبال یک چیز مثبت هستند. وقتی همه چیز اشتباه پیش می‌رود، اغلب این کار را انجام می‌دهند، می‌گویند: “این خوب است! ” و سپس به دنبال یافتن چیزی مثبت در مورد آن وضعیت می‌گردند.

آنچه ما می‌دانیم این است که اگر در یک فرد یا موقعیتی به دنبال چیز مثبت یا مفیدی باشید، همیشه آن را پیدا خواهید کرد و درحالی‌که این کار را انجام می‌دهید، تبدیل به فردی مثبت‌تر و شادتر خواهید شد.

قدرت تفکر مثبت

افراد خوش‌بین در هر شکست به دنبال درس ارزشمندی هستند. آنها به‌جای ناراحت شدن و سرزنش دیگران به‌خاطر اتفاقی که افتاده است، با گفتن این جمله که “از این تجربه چه چیزی می‌توانم یاد بگیرم”، احساسات خود را کنترل می‌کنند.

آنها به‌جای ناراحت شدن و سرزنش دیگران به‌خاطر اتفاقی که افتاده است، با گفتن این جمله که "از این تجربه چه چیزی می‌توانم یاد بگیرم"، احساسات خود را کنترل می‌کنند.
آنها به‌جای ناراحت شدن و سرزنش دیگران به‌خاطر اتفاقی که افتاده است، با گفتن این جمله که “از این تجربه چه چیزی می‌توانم یاد بگیرم”، احساسات خود را کنترل می‌کنند.

همین امروز تصمیم بگیرید که بیاموزید چگونه تفکر مثبت و نگرش مثبت نسبت به خود، اطرافیانتان و زندگی خود ایجاد نمایید.

چگونه ذهن خود را برای تفکر مثبت تربیت کنید؟

آموزش ذهن برای تفکر مثبت با استفاده از یک مفهوم ساده امکان‌پذیر است. ذهن شما پهنای باند کافی فقط برای تمرکز بر یک فکر در یک زمان را دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را بر روی افکار نشاط‌بخش متمرکز کنید تا زمانی که همان نوع مسیرهای عصبی را تشکیل دهید که هنگام ایجاد یک عادت جدید ایجاد می‌شوند.

هنگامی که یک رویداد منفی رخ می‌دهد، به یاد داشته باشید که این پاسخ شماست که واقعاً نتیجه را تعیین می‌کند. هنگام وقوع چنین رویدادهایی همیشه به دنبال پاسخی مثبت یا درسی خوش‌بینانه باشید.

Loading the player...

جملات تاکیدی مثبت عبارات مثبتی هستند که می‌توانند بارهاوبارها تکرار شوند تا به شما یاد دهند چگونه از شر افکار منفی خلاص شوید و نگرش و تفکر مثبت را در خود تقویت کنید.

من همچنین از نقل‌قول‌های الهام‌بخش انگیزه پیدا می‌کنم و پیام‌های آنها در هنگام تلاش برای القای افکار مثبت، بسیار مفید می‌دانم.

تصمیم بگیرید که شاد باشید

از هم اکنون تصمیم بگیرید که لیوان زندگی خود را همیشه از نیمه پر ببینید تا نیمه خالی. افراد شاد به‌جای نگرانی یا شکایت از چیزهایی که ندارند، به‌خاطر نعمت‌های فراوان در زندگی‌شان، شکرگزاری می‌کنند.

بهترین نیت و منظور را در رفتار اطرافیان خود در نظر داشته باشد. اکثر مردم بسیار شایسته، صادق هستند و سعی می‌کنند بهترین کاری را که می‌دانند انجام دهند. وقتی در گفتار و کردار آنها به دنبال چیز خوبی می‌گردید، تقریباً همیشه چیزی را خواهید یافت.

در نهایت، صرف‌نظر از اینکه چه اتفاقی می‌افتد، تصمیم بگیرید که شاد باشید. وقتی همه چیز اشتباه پیش می‌رود، نگاه کردن به جنبه‌های مثبت، مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهید.

نگرش مثبت شما در عمل

نگرش مثبت شما در عمل
نگرش مثبت شما در عمل

وقتی همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود، شاد بودن آسان است. اما زمانی که با شکست‌ها و مشکلات غیرمنتظره مواجه می‌شوید به خود و دنیای اطرافتان نشان می‌دهید که واقعاً چه نوع نگرشی دارید.

چگونه مثبت اندیشی می‌تواند به شما کمک کند

ایجاد یک نگرش مثبت می‌تواند به روش‌هایی بیشتر از آنچه شما تصور می‌کنید به شما کمک کند. هنگامی که به افکار مثبت فکر می‌کنید، به ذهن خود (خودآگاه یا ناخودآگاه) اجازه نمی‌دهید که با افکار یا تردیدهای منفی، خود را مشغول کند. افکار مثبت به معنای واقعی کلمه می‌توانند کلید موفقیت باشند.

بعد از اینکه یاد گرفتید چگونه مثبت فکر کنید، متوجه تغییرات شگفت‌انگیز در اطراف خود خواهید شد. مغز شما در واقع در حالتی قرار می‌گیرد که هورمون‌های احساس خوب به نام اندورفین شروع به کار می‌کنند که باعث می‌شود احساس سبکی و شادی بیشتری داشته باشید. همچنین متوجه افزایش قابل‌توجه اعتماد به نفس در خودتان خواهید شد و در انجام وظایف و چالش‌های جدیدی که ممکن است قبلاً خارج از منطقه امن شما بوده‌اند، توانایی بیشتری داشته باشید.

با کاهش باورهای “خود محدود کننده”، به طور موثری ترمزهای خود را رها کرده و رشدی را تجربه خواهید کرد که هرگز تصور نمی‌کردید. اساساً، شما می‌توانید کل زندگی خود را به‌سادگی با استفاده از قدرت تفکر مثبت تغییر دهید.

از اینکه مقاله من (برایان تریسی) را در مورد قدرت مثبت اندیشی و ایجاد نگرش مثبت خواندید متشکرم. امیدوارم به شما انگیزه دهد که خوبی‌های دیگران را ببینید و به شما در بهبود زندگی کمک کند.

آیا می‌دانستید با هدف گذاری می‌توان به اعتمادبه‌نفس و مثبت‌اندیشی دست یافت؟ همه چیز با راهنمای تنظیم هدف ۱۴ مرحله‌ای من شروع می‌شود.


تعیین اهداف 14 مرحله ای

دانلود


نویسنده:

برایان تریسی

منبع:

 briantracy.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث‌الدین مشایی

قدرت تفکر مثبت: چگونه افکار می توانند زندگی شما را تغییر دهند

لینک دانلود فایل PDF

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *