7 گام برای ایجاد یک عادت جدید + کتابچه قدرت عادت برایان تریسی

7 گام برای ایجاد یک عادت جدید به همراه دانلود کتابچه قدرت عادت برایان تریسی
5
(2)

7 گام برای ایجاد یک عادت جدید

به همراه دانلود کتابچه قدرت عادت برایان تریسی

مقدمه

چقدر طول می‌کشد تا یک عادت جدید ایجاد شود؟

زمانی که طول می‌کشد تا یک عادت جدید شکل بگیرد، می‌تواند هر مقداری از یک ثانیه تا چندین سال باشد. سرعت ایجاد الگوی عادت جدید تا حد زیادی با شدت احساسات همراه با تصمیم برای شروع عمل به روشی خاص، تعیین می‌شود.

بسیاری از مردم به کم کردن وزن فکر می‌کنند، در مورد آن صحبت می‌کنند و تصمیم می‌گیرند وزن خود را کاهش دهند و از نظر بدنی متناسب شوند. این روند ممکن است سال‌ها ادامه داشته باشد. سپس یک روز، دکتر می‌گوید: “اگر وزن خود را کاهش ندهید و وضعیت بدنی خود را بهبود نبخشید، در معرض خطر مرگ در سنین پایین قرار خواهید گرفت.”

ناگهان، فکر مردن می‌تواند آن‌قدر شدید یا ترسناک شود که فرد بلافاصله رژیم غذایی خود را تغییر دهد، ورزش را شروع کند، سیگار را ترک کند و به فردی سالم و متناسب تبدیل شود. روانشناسان از این به‌عنوان “تجربه احساسی معنی‌دار” (significant emotional experience) یاد می‌کنند. هر تجربه شاد یا درد شدید، همراه با یک رفتار، می‌تواند یک الگوی رفتاری عادتی ایجاد کند که ممکن است تا پایان عمر فرد باقی بماند.

نقش تجربه احساسی معنی‌دار در ایجاد عادت جدید
نقش تجربه احساسی معنی‌دار در ایجاد عادت جدید

به‌عنوان‌مثال، قراردادن دستتان روی یک اجاق‌گاز داغ یا لمس یک سیم برق باعث ایجاد یک درد یا شوک شدید و فوری می‌شود. این تجربه ممکن است تنها یک ثانیه طول بکشد، اما تا آخر عمر عادت خواهید کرد دستتان را روی اجاق‌های داغ نگذارید یا سیم‌های برق را لمس نکنید. این عادت فوراً شکل می‌گیرد و برای همیشه پایدار می‌ماند.

چقدر طول می‌کشد تا یک عادت شکل بگیرد؟

به گفته کارشناسان، حدود 21 روز طول می‌کشد تا یک عادت از بین برود یا یک الگوی عادت با پیچیدگی متوسط ​​شکل بگیرد. شکل گیری عاداتی که پیچیده‌ترند یا کمتر با سبک زندگی شما عجین شده‌اند ممکن است زمان بیشتری ببرند.

21 روز برای ترک یک عادت یا ایجاد یک عادت

ممکن است سه هفته زمان زیادی به نظر نرسد، اما می‌توانید در عرض 21 روز عادات قدرتمندی را در خود ایجاد کنید.

منظور ما عادات ساده‌ای مانند زودتر بیدار شدن در یک ساعت مشخص، ورزش هر روز صبح قبل از شروع حرکت، گوش دادن به پادکست در ماشین، رفتن به رختخواب در یک ساعت مشخص، وقت شناس بودن برای قرار ملاقات‌ها، برنامه ریزی هر روز از قبل است.

اینها عاداتی با پیچیدگی متوسط ​​هستند که می‌توانند به‌راحتی در 14 تا 21 روز از طریق تمرین و تکرار ایجاد شوند.

در حال بارگذاری پخش کننده...

چگونه یک عادت را در خود ایجاد کنیم

در طول سال‌ها، یک روش ساده، قدرتمند و اثبات شده برای ایجاد عادات جدید تعیین شده است. این بسیار شبیه دستور پخت غذا در آشپزخانه است. می‌توانید از آن برای ایجاد هر عادتی که می‌خواهید استفاده کنید. با گذشت زمان، در زمینه ایجاد عادت‌هایی که می‌خواهید در شخصیت خود بگنجانید، راحت‌تر و روان‌تر عمل خواهید کرد.

کتابچه قدرت عادت برایان تریسی

دانلود فایل

مراحل ایجاد عادت

1 – تصمیم بگیرید

ابتدا تصمیم بگیرید. به‌وضوح تصمیم بگیرید که 100 درصد مواقع، هر زمان که آن رفتار مورد نیاز است، به روشی خاص و واحد آن را شروع کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر تصمیم دارید هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید و ورزش کنید، ساعت خود را برای زمان مشخصی تنظیم کنید و هنگامی که زنگ ساعت به صدا درآمد، فوراً بلند شوید، لباس ورزشی خود را بپوشید و تمرین خود را شروع کنید.

2 – هرگز اجازه ندهید یک استثنا برای عادت جدید خود قائل شوید

دوم، هرگز اجازه ندهید که در طول مراحل شکل‌گیری عادت جدید، برای اجرای الگوی عادت جدید خود استثناء قائل شوید. بهانه یا استدلال منطقی نیاورید. “خودت را رها نکن”. اگر تصمیم دارید هر روز ساعت 6 صبح از خواب بیدار شوید، خود را مقید کنید تا ساعت 6 صبح بیدار شوید، تا زمانی که این حالت به‌صورت خودکار درآید.

3 – به دیگران بگویید که در حال تمرین یک رفتار جدید هستید

سوم، به دیگران بگویید که قرار است یک رفتار خاص را شروع کنید. شگفت‌آور است که وقتی بدانید دیگران شما را زیر نظر دارند تا ببینند آیا اراده لازم برای پیگیری تصمیم خود را دارید، چقدر منضبط‌تر و مصمم‌تر خواهید شد.

4 – عادت جدید خود را تجسم کنید

عادت جدید خود را تجسم کنید
عادت جدید خود را تجسم کنید

چهارم، خود را در حال اجرا یا رفتار به شیوه‌ای خاص در یک موقعیت خاص مجسم کنید. هرچه بیشتر تجسم کنید و تصور کنید که طوری رفتار می‌کنید که انگار قبلاً عادت جدید را داشته‌اید، این رفتار جدید با سرعت بیشتری توسط ضمیر ناخودآگاه شما پذیرفته شده و به‌صورت خودکار اجرا می‌شود.

5 – یک عبارت تاکیدی ایجاد کنید

پنجم، یک عبارت تاکیدی ایجاد کنید که بارهاوبارها آن را برای خودتان تکرار کنید. این تکرار به طور چشمگیری سرعت ایجاد عادت جدید را افزایش می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید چیزی شبیه به این بگویید: “من هر روز ساعت 6 صبح بلافاصله بیدار می‌شوم و ورزش می‌کنم! ” این کلمات را به‌عنوان آخرین کار قبل از خوابیدن تکرار کنید. در بیشتر موارد، دقایقی قبل از روشن شدن ساعت زنگ‌دار به طور خودکار بیدار می‌شوید و به‌زودی اصلاً به ساعت زنگ‌دار نیاز نخواهید داشت.

6 اصرار به ادامه دادن

ششم، تصمیم بگیرید که رفتار جدید را تا زمانی که آن‌قدر خودکار و آسان باشد ادامه دهید که وقتی کاری را که تصمیم گرفته‌اید انجام نمی‌دهید، واقعاً احساس ناراحتی کنید.

7 – به خودتان پاداش دهید

برای ایجاد یک عادت جدید به خودتان پاداش دهید
برای ایجاد یک عادت جدید به خودتان پاداش دهید

هفتم، و مهم‌تر از همه، برای تمرین رفتار جدید، این است که نوعی پاداش برای خود در نظر بگیرید. چون هر بار که به خود پاداش می‌دهید، مجدداً این رفتار را تأیید و تقویت می‌کنید. به‌زودی، در سطح ناخودآگاه، لذت پاداش را با آن رفتار خاص، مرتبط می‌کنید. شما یک میدان جاذبه قوی برای خود از طریق پیامدهای مثبت ایجاد می‌کنید که ناخودآگاه شما را با نتیجه درگیر شدن در رفتار یا عادتی که تصمیم گرفته‌اید ایجاد کنید، گره می‌زند.

امیدوارم از این پست لذت برده باشید. لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظر بدهید. اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه 10 تا 20 برابر یک فرد معمولی کاراتر شوید، روی پیوند زیر کلیک کنید تا کتاب الکترونیکی جدید و رایگان من (برایان تریسی)، قدرت عادت را دریافت کنید.

کتابچه قدرت عادت برایان تریسی

دانلود فایل

نویسنده:

برایان تریسی

منبع:

 briantracy.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث‌الدین مشایی

7 گام برای ایجاد یک عادت جدید

لینک دانلود فایل PDF

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *