عادت کلیدی چیست؟: 11 نمونه از عادت‌ های کلیدی در زندگی

عادت کلیدی چیست؟
3.7
(3)

عادت کلیدی چیست؟

11 نمونه از عادت‌ های کلیدی در زندگی

مقدمه

عادت کلیدی چیست؟ به تأثیر دومینوی واری فکر کنید که اگر از خوردن فست‌فود هر روزه به خوردن غذاهای کامل و طبیعی روی بیاورید، رخ می‌دهد. چه بخش‌های دیگری از زندگی شما به جز سایز دور کمر شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد؟

اول‌ازهمه، مقداری وزن کم می‌کنید که ممکن است به شما انگیزه دهد که ورزش را شروع کنید. بعد از مدتی متوجه می‌شوید که انرژی بسیار بیشتری دارید و کمتر احساس نفخ یا سیری می‌کنید که به شما کمک می‌کند در کار، بازدهی و بهره وری بیشتری داشته باشید.

همان‌طور که در خانه غذاهای کامل می‌خورید، شاهد کاهش هزینه‌های غذایی هفتگی خود خواهید بود، بنابراین ممکن است بتوانید مقداری پول نیز پس انداز کنید. متوجه خواهید شد که پوست شما سالم‌تر به نظر می‌رسد که ممکن است شما را وادار کند تا به مراقبت بهتر از پوست خود عادت کنید.

شما به‌طورکلی شادتر خواهید شد، زیرا بدن شما در حال دریافت مواد مغذی مورد نیاز برای متعادل شدن است – هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی که می‌تواند شما را به ایجاد برخی تغییرات اجتماعی در زندگی‌تان سوق دهد و …

نتیجه یک عادت کلیدی

چیزی که در مثال بالا متوجه خواهید شد این است که یک عادت تغییر رژیم غذایی می‌تواند تأثیری زنجیره‌ای بر چندین بخش از زندگی شما داشته باشد. عادت‌ها، مسری هستند، و اگر چند مورد حیاتی را تغییر دهید – مانند خوردن یک سیب به‌جای یک تکه پیتزا – می‌توانید تغییرات اساسی در زندگی خود ایجاد نمایید.

عادت تغییر رژیم غذایی می‌تواند تأثیری زنجیره‌ای بر چندین بخش از زندگی شما داشته باشد
عادت تغییر رژیم غذایی می‌تواند تأثیری زنجیره‌ای بر چندین بخش از زندگی شما داشته باشد

در این مورد، شروع به خوردن غذاهای سالم به‌جای غذاهای ناسالم به‌عنوان یک عادت کلیدی (keystone habit) در نظر گرفته می‌شود.

در این مقاله، من تعریفی سریع از عادت کلیدی ارائه خواهم کرد، در مورد منشأ این عبارت از کتابی به نام قدرت عادت صحبت خواهم کرد و سپس 11 نمونه از عادت‌های کلیدی را به شما ارائه خواهم داد که می‌توانند زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر دهند.

تعریف عادت کلیدی چیست؟

چارلز داهیگ
چارلز داهیگ

طبق گفته “چارلز داهیگ” در کتاب خود، قدرت عادت، عادت‌های کلیدی را می‌توان به‌عنوان “تغییرات کوچک یا عاداتی که مردم در روال زندگی روزانه خود وارد می‌کنند و ناخواسته به جنبه‌های دیگر زندگی‌شان منتقل می‌کنند” تعریف کرد.

در معماری، سنگ کلیدی”کیستون” (keystone) سنگی است که مستقیماً در مرکز یک طاق قرار می‌گیرد و کمک می‌کند تا تمام سنگ‌های دیگر در جای خود به هم متصل شوند، درحالی‌که کمترین وزن را تحمل می‌کنند. اگر کسی سنگ کلیدی را بردارد، طاق از هم می‌پاشد، زیرا این سنگ بخش اساسی کل ساختار است. به همین ترتیب، یک عادت کلیدی بخش اساسی هر روال برای ایجاد عادت‌ های سالم است.

بنابراین، اساساً عادت‌های کلیدی منجر به ایجاد عادت‌های خوب دیگر می‌شوند. آنها یک اثر زنجیره‌ای را در زندگی شما شروع می‌کنند که تعدادی از نتایج مثبت را به همراه خود خواهند داشت. برخی عادات وجود دارند که می‌توانید آنها را در زندگی روزمره خود بگنجانید که به‌سادگی، کسب موفقیت در سایر زمینه‌های زندگی شما را نیز آسان‌تر می‌کنند.

ممکن است قبلاً برخی از عادت‌های کلیدی را تمرین کرده باشید، حتی اگر از آن آگاه نبوده نباشید، اما مهم‌تر از آن این است که اگر بدانید چگونه و چقدر طول می‌کشد این عادت‌ها را ایجاد کنید، می‌توانید سلامت، زندگی حرفه‌ای و روابط خود را تا حد زیادی بهبود بخشید.

مثال:

در حال حاضر، همه عادت‌های کلیدی و اساسی شما، مثبت نیستند. اگر هر شب یک بسته شش‌تایی آبجو می‌نوشید باید به تأثیرات منفی ای که می‌تواند در زندگی شما ایجاد کند، فکر کنید. سلامت جسمانی، سلامت روانی، روابط و شغل شما احتمالاً در نتیجه این اتفاق آسیب خواهند دید.

این بدان معناست که مهم است بدانید که چگونه یک عمل که به طور منظم انجام می‌دهید، می‌تواند بر تصویر بزرگ‌تر زندگی شما تأثیر بگذارد – و به همین دلیل، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که اعمال روزمره، ما را به سمت تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود سوق می‌دهند. به‌جای آسیب رساندن به ما در دراز مدت اگر عادت‌های کلیدی خوب را بشناسید و بپذیرید، متوجه خواهید شد که به دلیل یک تغییر کوچک، زندگی شما به طرز چشمگیری بهبود خواهد یافت.


مطالب مرتبط: عادت‌هایی که ماندگار هستند!

آیا می‌خواهید عادت‌های جدیدی بسازید که تا آخر عمر باقی بمانند؟ در این ویدئو، یک فرایند 9 مرحله‌ای ساده در مورد ایجاد عادت‌ها را یاد خواهید گرفت که می‌توانید بلافاصله آن را اجرا کنید.

Loading the player...

بیایید بیشتر به قدرتی که عادت‌ها می‌توانند در زندگی شما داشته باشند نگاه کنیم.

چارلز داهیگ در مورد عادت کلیدی چه می‌گوید؟

اگر کاری را بارها و بارها تا حدی انجام دهید که بتوان آن را یک “عادت” تلقی کرد، باید دلیلی پشت آن وجود داشته باشد، درست است؟

خب، این همان چیزی است که چارلز داهیگ در کتاب خود، “قدرت عادت“، درباره آن صحبت کرده است.

چارلز داهیگ دریافت که برای ایجاد هر عادت سه عنصر باید وجود داشته باشد: یک نشانه، یک روال (روتین)، و یک پاداش. از کنار هم قرار گرفتن این 3 عنصر اغلب به‌عنوان “حلقه عادت” نام برده می‌شود. هنگامی که این حلقه شکل گرفت، شما شروع به احساس تمایل به یک پاداش می‌کنید که از درگیر شدن شما در یک روال حاصل می‌شود و این تمایل زمانی شروع می‌شود که شما تحریک می‌شوید.

رایج‌ترین محرک‌ها به پنج دسته تقسیم می‌شوند:

 • یک مکان
 • یک زمان خاص از روز
 • دیگران
 • یک احساس
 • یک رفتار یا عمل که سابقاً انجام شده باشد

اگر عادت دارید هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید بدوید، احتمالاً محرکی (یا نشانه‌ای) که شما را به انجام این کار سوق می‌دهد، صدای زنگ هشدار شماست. زنگ هشدار (نشانه) شما مغزتان را به حالت پردازش خودکار می‌فرستد، به این معنی که تلاش برای مقاومت در برابر رها کردن آن رفتار (ادامه خواب) طبیعی است، درعین‌حال حرکت رو به جلو (بیدار شدن یا روال) منجر به کسب احساس رضایت (پاداش) پس از اتمام دویدن خواهد شد.

این پاداش به این دلیل نصیبتان می‌شود که مغز شما تعیین می‌کند که اقداماتی که منجر به کسب آن پاداش شده‌اند، ارزش به‌خاطر سپردن در آینده را دارند یا نه. این پاداش، تقویت مثبتی را برای یک رفتار فراهم می‌کند که احتمال انجام مجدد همان رفتارها و اعمال را در آینده افزایش می‌دهد.

پاداش، تقویت مثبتی را برای یک رفتار فراهم می‌کند که احتمال انجام مجدد همان رفتارها و اعمال را در آینده افزایش می‌دهد
پاداش، تقویت مثبتی را برای یک رفتار فراهم می‌کند که احتمال انجام مجدد همان رفتارها و اعمال را در آینده افزایش می‌دهد

اگر می‌خواهید بفهمید که عادت‌هایتان چقدر قدرتمند هستند، این را در نظر بگیرید: تقریباً 40 درصد از تمام کارهایی که انجام می‌دهید نتیجه عادت‌های شما هستند، نه تصمیم‌های شما.

چارلز داهیگ توضیح می‌دهد که یک عادت کلیدی بسیار قدرتمند است زیرا می‌تواند تصور شما را از خودتان تغییر دهد. هنگامی که یک عادت مثبت ایجاد کردید، ممکن است به چیز دیگری در زندگی خود توجه کنید که پتانسیل بهبود را دارد و این باعث می‌شود که شما شروع به خلق یک عادت دیگر برای ایجاد تغییرات مثبت اضافی در زندگی‌تان کنید.

چارلز داهیگ استدلال می‌کند که قدرت عادت‌ها بسیار مهم است، زیرا اگر افراد بتوانند این چارچوب را تشخیص دهند، می‌توانند هر تغییری را که می‌خواهند در خود ایجاد کنند. اگر بتوانید روالی برای خود مشخص کنید که آن روال به نوبه خود، حلقه عادت شما را مشخص کند، می‌توانید تعیین کنید که برنامه شما واقعاً در تلاش است چه تمایل یا پاداشی را برایتان به ارمغان بیاورد.

مثال:

داهیگ یک مثال شخصی از این موضوع را ارائه کرد و توضیح داد که او توانست بفهمد که هوس کردن شیرینی در اواسط بعدازظهر در واقع میل او را برای معاشرت با دیگران ارضا می‌کرد و او می‌توانست این کار را در کافه تریا زمانی که برای تهیه یک کلوچه می‌رفت انجام دهد.

گفتن همه این مطالب به این منظور بوده که شما درک کنید که چه در حال تلاش برای ترک یک عادت بد یا ایجاد یک عادت مثبت باشید، دانستن چرخه زندگی یک عادت (حلقه عادت) بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند که این کار را راحت‌تر انجام دهید.

بنابراین بیایید به برخی از عادت‌های کلیدی‌ای نگاه کنیم که می‌توانید با ایجاد آنها، تأثیر موج‌های مثبت و گسترده‌ای را بر زندگی خود احساس کنید.

11 نمونه از عادت‌های کلیدی که می‌توانند زندگی شما را تغییر دهند

1 – بهتر لباس بپوش

عادت کلیدی: بهتر لباس بپوش
عادت کلیدی: بهتر لباس بپوش

مطمئنم شنیده‌اید که برای موقعیتی که می‌خواهید داشته باشید لباس بپوشید، نه برای موقعیتی که در حال حاضر دارید. بهتر لباس پوشیدن نمونه‌ای از یک عادت ساده یا جزئی است که می‌تواند تغییر مثبت بزرگی در زندگی شما ایجاد کند.

اگر می‌خواهید عادت کنید که به‌عنوان فردی دیده شوید که از رختخواب بیرون می‌آید و به سمت محل کار می‌رود درحالی‌که لباس رسمی پوشیده است، پوشیدن کت و شلوار برای رفتن به سرکار ممکن است برای شما کاملاً نامطلوب و عذاب‌آور به نظر برسد. اما اگر به‌هرحال این کار را به مدت یک هفته انجام دهید چه؟ آیا فکر می‌کنید می‌تواند روی زندگی شما تأثیر بگذارد؟

ناگهان، شما بهتر به نظر می‌رسید. مردم شما را با دیدی جدید و حرفه‌ای‌تر می‌بینند. متوجه می‌شوید که با شما متفاوت رفتار می‌کنند، فرد مقابل شما، در کافی‌شاپ در را برای شما باز نگه می‌دارد و شخصی که پشت پیشخوان است شما را آقا یا خانم خطاب می‌کند.

وقتی بیرون می‌روید، متوجه می‌شوید که به شیوه‌ای جدید راه می‌روید – با کمی اعتماد به نفس و اطمینان بیشتر.

با انجام این کار چه اتفاقی افتاد؟ شما تغییری ایجاد کردید که کوچک به نظر می‌رسید، ولی در نهایت تأثیر زیادی بر سایر بخش‌های زندگی شما گذاشت. شما بهتر لباس پوشیدید که منجر به افزایش حس اعتماد به نفس در خودتان و برخورد احترام آمیزتر مردم با شما شد.

2 – تخت خود را مرتب کن

به گفته دکتر راندال بل، یک اقتصاددان اجتماعی که نزدیک به سه دهه را صرف مطالعه رفتارهای افراد موفق کرده است، مرتب کردن رختخوابتان هر روز صبح می‌تواند به شما انگیزه دهد که ذهنیتی سازنده برای بقیه روز داشته باشید و جرقه رفتارهای مولد دیگر در درون شما زده شود. انجام کاری به آسانی مرتب کردن تختخوابتان می‌تواند کارایی شما را در محل کار افزایش دهد و به شما کمک کند تا پیشرفت بیشتری داشته باشید.

علاوه بر این، در یک سخنرانی آغازین در دانشگاه تگزاس که توسط دریاسالار نیروی دریایی ویلیام اچ. مک ریون ایراد شد، وی اظهار داشت که مرتب کردن تخت خود هر روز صبح به شما امکان می‌دهد تا اولین کاری را که هر روز باید انجام دهید با موفقیت در انجام آن کار شروع کنید که به شما احساس غرور می‌دهد و شما را تشویق می‌کند تا کارهای بیشتری انجام دهید.

همان‌طور که دریاسالار مک ریون اشاره می‌کند، مرتب کردن تخت خوابتان، شما را برای موفقیت در طول روز آماده می‌کند. در پایان روز، متوجه خواهید شد که تکمیل آن کار کوچک منجر به تکمیل بسیاری از موارد دیگر شده است.

3 آشپزی

اگر عادت به پختن غذای خود را شروع کنید، بر روی اینکه چه غذایی و چه زمانی می‌خورید کنترل خواهید داشت که مانع از آن می‌شود که به غذاهای ناسالم که سریع و آسان و در دسترس هستند، رضایت دهید. وقتی عادت آشپزی را در خود ایجاد می‌کنید، تغذیه خود را طوری تنظیم می‌کنید که قدرت کنترل آنچه که به بدن شما وارد می‌شود را داشته باشید، و این می‌تواند منجر به طیف گسترده‌ای از تأثیرات مثبت بر سلامت شما شود.

4 – صبح ورزش کنید

عادت کلیدی: صبح ورزش کنید
عادت کلیدی: صبح ورزش کنید

اگر برای رفتن به رختخواب در یک زمان معقول تلاش می‌کنید تا بتوانید زود از خواب بیدار شوید و قبل از اینکه مثل همیشه باعجله به سرکار بروید، راهی باشگاه شوید، چقدر احتمال دارد کاری انجام دهید که روال قبلی‌تان را کاملاً نقض کند. در این صورت به سمت سلامتی بیشتر حرکت خواهید کرد؟ به‌عبارت‌دیگر، اگر می‌خواهید صبح‌ها ورزش کنید، دیگر نمی‌توانید برای خوردن یک صبحانه لوکس بین مسیر خانه تا سر کارتان در میان کافه‌ها بچرخید و وقت خود را تلف کنید.

علاوه بر این، هنگامی که صبح‌ها ورزش می‌کنید، احتمالاً متوجه بهبودی در خلق و خوی خود خواهید شد. بعد از تمرین احساس خوبی خواهید داشت – مثل اینکه کار درستی را انجام داده‌اید. آن وقت احساس بهتری در مواجهه با هر چیز دیگری که بعد از آن به سراغتان می‌آید، خواهید داشت.

5 – مدیریت زمان موثر

کاری که با وقت خود انجام می‌دهید تأثیر مستقیمی بر موفقیت کلی شما دارد. آیا از زمان خود به نحو احسن استفاده می‌کنید؟ یا فقط بی‌تفاوت می‌ایستید و تماشا می‌کنید؟


این عادت کلیدی شامل استفاده از سیستمی مانند تکنیک پومودورو (Pomodoro Technique) است. این تکنیک مدیریت زمان، شما را مجبور می‌کند تا مهم‌ترین وظایف خود را شناسایی کنید و زمانی که روی آنها کار می‌کنید تمرکز کامل خود را روی آنها حفظ کنید.

توضیح در مورد تکنیک پومودورو

تکنیک پومودورو چیست؟

تکنیک پومودورو یک تکنیک مدیریت زمان است که در آن شما تمام وظایف خود را به بلوک‌های 25 دقیقه‌ای از زمان متمرکز تقسیم می‌کنید. بین هر بلوک زمانی، پنج دقیقه استراحت وجود دارد و پس از تکمیل چهار بلوک پومودورو، به خود اجازه استراحت طولانی‌تری می‌دهید – معمولاً 15 تا 30 دقیقه.

به‌عنوان‌مثال، در اینجا نحوه انجام این فرایند توضیح داده شده است:

 • پومودورو 1 – یک طرح کلی برای مقاله پایان ترم خود ایجاد نمایید، 25 دقیقه
 • 5 دقیقه استراحت
 • پومودورو 2 – مقدمه مقاله خود را بنویسید، 25 دقیقه
 • 5 دقیقه استراحت
 • پومودورو 3 – حداقل 15 صفحه دیگر بنویسید، 25 دقیقه
 • 5 دقیقه استراحت
 • پومودورو 4 – پاورقی‌ها را به صفحات نوشته شده اضافه کنید، 25 دقیقه
 • 15-30 دقیقه استراحت

در اینجا یک نمودار بسیار کوچک برای شما وجود دارد تا آنچه را که می‌گویم تجسم کنید:

تکنیک پومودورو (Pomodoro Technique)
تکنیک پومودورو (Pomodoro Technique)

فرانچسکو سیریلو سیستم پومودورو را در اواخر دهه 1980 ارائه کرد. این تکنیک نام خود را از کلمه ایتالیایی “گوجه فرنگی” گرفته است، زیرا سیریلو هنگام مدیریت زمان خود از یک تایمر به شکل گوجه فرنگی استفاده می‌کرد.

ایده پشت این استراتژی این است که شما به طور کامل روی یک کار در یک زمان تمرکز کنید (مثلاً نوشتن) … بدون تغییر تمرکز یا انجام چند کار به طور همزمان. شما یک تایمر را برای کمک به این کار تنظیم می‌کنید و به سادگی میل به حواس پرتی را نادیده می‌گیرید. این بدان معناست که از چک کردن ایمیل، چک کردن رسانه‌های اجتماعی، پاسخ دادن به پیامک‌ها یا شرکت در هر نوع فعالیت مزاحم دیگری خودداری خواهید کرد.


اگر بتوانید زمان خود را به این روش مدیریت کنید (یا هر تکنیک دیگری که ممکن است استفاده کنید)، تأثیر زیادی بر میزان کارهایی که می‌توانید تکمیل کنید خواهد داشت.

6 – قدردانی را تمرین کنید

در بسیاری از مواقع، دیدن آنچه که ندارید بسیار آسان‌تر از دیدن آنچه که دارید است. مردم آنقدر مشغول فکر کردن در مورد چیزهایی می‌شوند که ندارند و فراموش می‌کنند که داشته‌های خود را نیز ببینند.

اگر می‌خواهید ذهنی آرام داشته باشید و با روحیه بالا زندگی کنید، تمرین قدردانی ضروری است. هر روز صبح – شاید 15 دقیقه – وقت بگذارید و چیزهایی را که در آن روز از داشتنشان سپاسگزار هستید را یادداشت کنید. مشکلات خود را کنار بگذارید و فقط روی نکات مثبت تمرکز کنید.

هنگامی که بتوانید این عادت کلیدی را در خود ایجاد کنید، متوجه خواهید شد که تأثیرات آن به تمام بخش‌های دیگر زندگی شما نیز سرایت می‌کند. شما شادتر، هوشیارتر خواهید بود و سریع‌تر متوجه نعمت‌های زندگی خود خواهید شد.

7 – مهارت جدیدی بیاموزید

عادت کلیدی: مهارت جدیدی بیاموزید
عادت کلیدی: مهارت جدیدی بیاموزید

اگر فقط دست روی دست بگذارید و کار جدیدی انجام ندهید، موفق نخواهید شد. شما باید به کشف و یادگیری چیزهای جدید ادامه دهید تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

ترک عادت یادگیری چیزهای جدید، بسیار آسان است. از خود راضی شدن و پذیرش متوسط ​​بودن کار راحتی است. بااین‌حال، اگر هیچ ارزشی به جامعه اضافه نکنید، هیچ پیشرفتی به سمت هیچ چیز نخواهید داشت.

منابع زیادی وجود دارد که می‌توانید برای یادگیری یک مهارت جدید از آنها استفاده کنید، مانند یوتیوب، سخنرانی‌های TED، و غیره. از این منابع برای رشد مجموعه مهارت‌های خود استفاده کنید که سپس به شما امکان می‌دهد راه‌هایی برای افزایش ارزشی که می‌توانید به خود و جامعه ارائه دهید، بیابید.

8 خوابیدن!

بله همه ما آرزو می‌کنیم که در طول روز، ساعات بیداری بیشتری داشته باشیم تا کارهای بیشتری را به سرانجام برسانیم. این اتفاق هرگز نمی‌افتد. بااین‌حال، وقتی 7 یا 8 ساعت در شب با کیفیت بالا بخوابید، ذهن و بدن شما آماده مقابله با مشکلات روز بعد خواهد بود. این بدان معنی است که شما انرژی و آگاهی ذهنی بیشتری برای انجام کاری که باید انجام دهید و آن را به‌خوبی انجام دهید، خواهید داشت.

خواب همچنین یک عادت کلیدی است که به فواید بسیاری مانند تغذیه سالم، تصمیم گیری صحیح‌تر، حفظ وزن مناسب و کاهش استرس منجر می‌شود.

9 – آنچه می‌خورید را بنویسید

مطالعات نشان داده‌اند که داشتن یک دفترچه غذایی می‌تواند به شما کمک کند تا دو برابر وزن خود را کاهش دهید. این اتفاق به این دلیل می‌افتد: افرادی که از آنچه می‌خورند یادداشت برداری می‌کنند، می‌توانند به عقب برگردند و روال‌ها و محرک‌هایی را در عادات غذایی خود پیدا کنند.

با این اطلاعات، افراد می‌توانند برای روز خود برنامه‌ ریزی کنند، زیرا می‌دانند در چه ساعاتی گرسنه خواهند بود و می‌توانند یک میان وعدۀ سالم برای خوردن در آن زمان از قبل تهیه کنند. در واقع داشتن یک ژورنال غذایی، حسی از داشتن یک ساختار را ایجاد می‌کند که به سایر عادات خوب نیز اجازه شکوفا شدن می‌دهد.

10 – پایبندی به یک روال (روتین)

پایبندی به یک روال ممکن است به این معنا باشد که هر شب در ساعت مشخصی بخوابید یا هر روز صبح دقیقاً یک سری از کارهای مشخص را انجام دهید تا برای روز خود آماده شوید. درهرصورت، داشتن ثبات، تأثیرات مثبت زیادی ایجاد می‌کند.

به گفته چارلز داهیگ، روشی که شما برنامه‌های روزمره خود را سازماندهی می‌کنید تأثیر زیادی بر سلامت، بهره وری، شادی و امنیت مالی شما دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر هر روز از خواب بیدار می‌شوید و از در بیرون می‌دوید تا 45 دقیقه تمرینات هوازی داشته باشید، خود را طوری آماده می‌کنید که در طول روز بهره وری بیشتری داشته باشید که به نوبه خود می‌تواند برای شما امنیت مالی بیشتری فراهم کند. زیرا رئیس شما نیز متوجه می‌شود که شما چقدر کاراتر و اثربخش‌تر نسبت به سابق کار می‌کنید.

11 – مدیتیشن یا مراقبه

عادت کلیدی: مدیتیشن یا مراقبه
عادت کلیدی: مدیتیشن یا مراقبه

انجام مدیتیشن در صبح می‌تواند به شما کمک کند تا در باقی روز آرام بمانید. همچنین، مدیتیشن با بهبود حافظه و آگاهی، کاهش سطح استرس و افزایش انگیزه برای رسیدن به اهدافتان مرتبط است.

به دلیل این ارتباطات، مدیتیشن می‌تواند یک عادت کلیدی باشد که ممکن است منجر به کاهش اضطراب، انگیزه بیشتر برای بهتر انجام دادن کارتان و احساس فوریت بیشتر برای رسیدن اهدافتان شود.

نتیجه گیری

نظرات نهایی در مورد عادت‌های کلیدی

برای پی بردن به عادت‌های کلیدی و اصلی که ممکن است در حال حاضر انجام می‌دهید، هر یک از رفتارهای خود را که دارای اثر دومینووار هستند در نظر بگیرید. چه کاری انجام می‌دهید که رفتارهای دیگر شما را بدون صرف هیچ تلاش اضافی ای تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

چارلز داهیگ می‌گوید که در نهایت، اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، قدرت اراده مهم‌ترین عادت است. همه چیز در نظم و انضباط شخصی شما خلاصه می‌شود. آیا کار درست یا بهترین را انجام می‌دهید، حتی اگر آسان‌ترین انتخاب نباشد؟ یا تسلیم چیزی می‌شوید که قرار است فوری‌ترین رضایت را به شما بدهد؟

منبع:

expertprogrammanagement.com

ترجمه و اقتباس:

حسین شکرگزار

غیاث الدین مشایی

عادت کلیدی چیست؟

لینک دانلود فایل PDF

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *